دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 مرداد 1402 - 14:34
مهر ۱۴۰۲؛

دانشگاه آزاد شهرکرد ۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی جذب می‌کند

دانشگاه آزاد شهرکرد ۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی جذب می‌کند
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد از جذب ۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی از اول مهر امسال‌ در این دانشگاه خبر داد.
کد خبر : 864146

پژمان فاضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا از جذب ۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی از اول مهرماه سال جاری خبر داد و اضافه کرد: دانشجویان غیرایرانی می‌توانند سفیران خوبی در خارج از مرز‌های کشورمان باشند و موجب گسترش فرهنگ ایران اسلامی و جامعه اسلامی در کشور‌های خود شوند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد افزود: زیرساخت‌های مطلوبی مهیا شد تا دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد توانست در عرصه استاندارد‌های لازم که مورد تأکید وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان بین‌المللی بود مجوز جذب و پذیرش دانشجویان غیرایرانی را دریافت کند.

فاضلی با اشاره به اینکه جذب دانشجوی بین‌المللی می‌تواند برای جامعه علمی استان چهارمحال و بختیاری مؤثر باشد، بیان کرد: همکاری و تبادل علمی بین استادان و دانشجویان بین‌المللی در عرصه‌های مختلف شکل می‌گیرد و استادان و دانشجویان می‌توانند از ظرفیت یکدیگر بهره‌مند شوند.

وی یادآور شد: پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد موجب رونق اقتصادی در سطح استان چهارمحال و بختیاری خواهد شد.

دانشگاه آزاد شهرکرد ۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی جذب می‌کند

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در ادامه توضیح داد: با جذب دانشجویان غیرایرانی کیفیت‌بخشی آموزشی و پژوهشی را در دستورکار قرار خواهیم داد و آشنایی دانشجویان ایرانی با دانشجویان غیرایرانی می‌تواند فرصت‌های ارزشمندی را برای ادامه تحصیل جوانان جویای علم در خارج از مرز‌های کشور ایجاد کند و برگ زرینی بر افتخارات ایران اسلامی بیفزاید.

فاضلی عنوان کرد: ۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی در مقاطع دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد و کارشناسی در تمامی رشته‌های تحصیلی به غیر از حوزه علوم پزشکی از اول مهرماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد پذیرش می‌شوند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۵۵۰ نفر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع دکتری تخصصی ادامه تحصیل خواهند داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر