دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 مرداد 1402 - 17:43

دولت ورود استادان دانشگاه آزاد به طرح‌های پژوهشی را تسهیل کند

دولت ورود استادان دانشگاه آزاد به طرح‌های پژوهشی را تسهیل کند
عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی لرستان تأکید کرد که مجموعه دولت، ورود استادان دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه طرح‌های پژوهشی را تسهیل کند.
کد خبر : 863753

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، بیست و یکمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان با حضور اعضا و به ریاست محمد قربانی گلشن‌آباد معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در هیئت امنای لرستان برگزار شد.

داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیئت امنای استان لرستان دراین جلسه با مقایسه سرانه دانشجویی در دانشگاه‌های وزارتین با  سرانه دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت:  دانشگاه آزاد اسلامی با سرانه‌ای  کمتر از یک ششم دانشگاه‌های دولتی بیش از 40 درصد از بار آموزش عالی در کشور را بر دوش می‌کشد.

این عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد لرستان خواستار آن شد که مجموعه دولت  ورود استادان دانشگاه آزاد اسلامی به حوزه طرح‌های پژوهشی را تسهیل کنند تا کشور از قابلیت‌ها و توانمندی‌های این استادان برای پیشرفت بهره‌مند شود.

قربانی گلشن‌‌آباد هم در این جلسه در سخنانی با تأکید بر اینکه  هر استانی مزیت‌ها و قابلیت‌های خاص خود را دارد  با برشمردن برخی از ظرفیت‌های استان لرستان در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، جنگل‌داری، صنایع و معادن، توریسم  و برخورداری از مواهب طبیعی  نظیر آبشارها و چشمه‌ها و روان آب‌ها و نیز جاذبه تاریخی ومذهبی و ...گفت: تلاش همگی باید این باشد تا با استفاده از ظرفیت‌های نسبی استان بر اساس سند تحول و تعالی دانشگاه و فراتر از بحث بودجه یک طرح با مزیت ویژه را در استان انتخاب کرده و با همکاری مسئولان و اساتید دانشگاه و با حمایت مسئولان دولتی پیش ببریم تا بتوانیم مشکلی از مشکلات کشور را حل کنیم.

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد در هیئت امنای لرستان عنوان کرد:  دانشگاه آزاد اسلامی با همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایش یک دانشگاه اجتماعی است نه یک دانشگاه نخبگانی؛ بنابراین معتقدیم هر چقدر در حوزه فرهنگ و ارتقای مؤلفه‌های فرهنگی بین نسل جوان دانشجو هزینه کنیم، کم است؛ چراکه میزان تهاجم دشمن در این عرصه بسیار زیاد است.

در بخش دیگری از این جلسه  فرهاد زیویار استاندار لرستان و عضو هیئت امنای استان  لرستان  نیز در سخنانی گفت: داشته‌هایی که در استان لرستان داریم چه از نظر مواهب طبیعی و تاریخی و چه سرمایه های انسانی  بسیار ارزشمند و مهم هستند و باید با برنامه ریزی درست و علمی از این  ظرفیت ها حداکثر بهره‌برداری را کرد.

زیویار دانشگاه را محل تربیت کادر و سرمایه‌های انسانی کشور دانست  و با تاکید بر اینکه ما از امکانات و داشته های  خود به درستی استفاده نمی‌کنیم، افزود: باید ساز و کار جدیدی طراحی کنیم؛ چراکه  جوانان و فرزندان ما سرمایه‌های ارزشمند آینده  کشور هستند که در مسیر پیشرفت و ترقی کشور باید مورد توجه قرار گیرند.

در ادامه سیامک بهاروند دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان پس از ارائه  گزارشی از وضعیت واحدهای دانشگاهی، دستور کار جلسه شامل بررسی بودجه،  بررسی طرح های اقتصادی، تبدیل وضعیت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد و تعیین خزانه‌دار استان را اعلام کرد و اعضا به منظور رأی‌گیری درباره این موارد وارد شور شدند که در نهایت همه موارد به تصویب رسید.

بیژن رنجبر قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی، آیت الله هاشم نیازی نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری و مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی از دیگر اعضای هیئت امنای استان لرستان بودند که در این جلسه حضور داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظر