دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 مرداد 1402 - 00:02
یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با آنا:

کج‌سلیقگی برخی مانع از تحقق «شعار سال» می‌شود

کج‌سلیقگی برخی مانع از تحقق «شعار سال» می‌شود
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از مصوبات بودجه کشور که برای کاهش تورم و افزایش درآمد دولت تصویب شده بود مانند تهاتر نفت با کج‌سلیقگی حذف شد.
کد خبر : 862624

سید کاظم دلخوش اباتری، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، با اشاره به اهمیت هماهنگی دستگاه‌های مختلف برای تحقق «شعار سال»، گفت: برای تحقق شعار سال نه‌تنها دولت و مجلس بلکه مجمع تشخیص مصلحت نظام هم باید تلاش کند؛ بسیاری از مصوبات بودجه کشور که برای کاهش تورم و افزایش درآمد دولت تصویب شده بود، مانند تهاتر نفت با کج‌سلیقگی حذف شد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و قوای سه‌گانه کشور باید برای رشد و پیشرفت اقتصاد کشور تلاش کنند، افزود: تیم اقتصادی دولت در تحقق شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است عملکرد مناسبی از خود نشان نداده است. 

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس تأکید کرد: هیئت عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام باید به برخی از مصوبات قانون برنامه و بودجه دیدگاه مناسب‌تری داشته باشد. برای مثال ۲ میلیارد دلار از بودجه وزارت راه را که برای توسعه نگهداری از راه‌های کشور تخصیص داده شده بود، حذف کردند، در صورتی که دلیل منطقی برای آن وجود نداشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر