دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 خرداد 1402 - 17:29
هیات رئیسه پاداش‌ها را مصوب کرده و از آن حمایت می‌کند

واکنش اصولی به یک بیانیه: قلعه‌نویی مورد حمایت فدراسیون است/ ماجرای مینی‌کمپ از زمان حضور کی‌روش شروع شد

واکنش اصولی به یک بیانیه: قلعه‌نویی مورد حمایت فدراسیون است  ماجرای مینی‌کمپ از زمان حضور کی‌روش شروع شد
سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: سرمربی تیم ملی فوتبال و تیم ملی امید مورد حمایت فدراسیون و منتخب هیات رئیسه فوتبال هستند و با تمام وقا از آنها حمایت کردیم.
کد خبر : 851827

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، احسان اصولی پس از جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: براساس دستور جلسه مصوباتی اتفاق افتاد. مهم‌ترین مصوبه بحث اصلاح و به روزرسانی آیین‌نامه مدارس فوتبال بود. با توجه به تعطیلی مدارس در فصل تابستان نیاز بود تا آیین‌نامه مدارس بازنگری شود. اصلاحات و نقاط قوت و ضعفش بررسی شود. این آیین‌نامه تصویب شود و به هیات‌های فوتبال ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: برنامه‌های هیات‌های فوتبال در چارچوب این آیین‌نامه خواهد بود. خدمت خانواده‌هایی که پسران و دختران خود را در مدارس ثبت‌نام می‌کنند باید گفت که مهم‌ترین عامل نظارت خود آنها هستند. صدور مجوز مدارس فوتبال از سوی هیات‌های فوتبال بر اساس چارچوب و چک لیستی که وجود دارد انجام خواهد شد. خانواده‌ها دقت کنند که اسامی تمام مدارس دارای مجوز در سایت هیات‌های استانی و فدراسیون فوتبال درج خواهد شد. هر کسی که از لوگوی باشگاهی، هیات فوتبالی با فدراسیون استفاده کرد به منزله دارای مجوز بودن نیست. البته فدراسیون فوتبال پیگیری‌هایی در این خصوص خواهد داشت. اما خانواده‌ها حتما توجه کنند که در زنمان ثبت‌نام نام مدرسه فوتبال در فهرست اعلام شده هیات فوتبال با فدراسیون وجود داشته باشد. فدراسیون و هیات فوتبال مثل خیلی از تشکیلات و اتحادیه‌های صنفی وقتی پروانه کسب صادر می‌شود و براساس چارچوب است اما اینکه در آن صنف اتفاقاتی ممکن است بیفتد، نهادهای مختلف و آن صنف نظارت می‌کند. اگر اتفاقاتی بیفتد بر مبنای قانون برخورد خواهد شد. در حوزه مدارس فوتبال هم همین است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اگر تخلفی حتی در مدرسه دارای مجوز رخ بدهد، مهمترین جایی که می‌تواند نظارت کند خود خانواده‌ها هستند. بر مبنای گزارشات به نهادهای ذیربط و مجموعه‌های محتلف اطلاع بدهند تا قبل از اینکه دیر شود، هرنوع انحراف و تخلف در حوزه گرانفروشی، رفتارهای حرفه‌ای، اخلاقی و... را سریعا عکس العمل نشان بدهند. آماده دریافت این گزارشات هستیم و از ظرفیت نهادهای ناظر استفاده خواهیم کرد. البته خانواده‌ها می‌توانند مستقیم هم به آن نهادها اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: بحث دیگر در هیات رئیسه فدراسیون آیین نامه مالی و معاملاتی فدراسیون بود، طی چند جلسه هیات رئیسه این موضوع را بررسی کرد و امروز آیین نامه این موضوع به تصویب رسید واز امروز محور عملیاتی مالی فدراسیون خواهد بود. همه چیز شفاف می شود و محور عمل می شود در مجموعه و زیر مجموعه فدراسیون فوتبال. این مساله می‌تواند خیلی موارد را شفاف کند و همه چیز را چارچوب کند واز تصمیم شخصی جلوگیری می کند. دبیر کل این موضوع را ابلاغ می‌کند و بر این مبنا هر کسی تخلف کند وفق آیین نامه انضباطی و اخلاق و حتی اگر فراتر باشد لحاظ می‌شود.

اصولی درباره صقف بودجه گفت: سقف بودجه تصویب شده و امروز هم بحث شده اما این چارچوبی است که انتخاب شده است. یک سامانه جامعی کمیته جوانان در نظر گرفته است. در حوزه استعدادیابی و تیم های پایه بانک اطلاعاتی را ایجاد می کند. همچنینامروز در خصوص کارگزاران فوتبال بحثی داشتیم و چون ایراداتی داشت بحث برگشت خورد و قرار شد در جلسات بعدی بحث شود. 

وی در مورد بیانیه مایلی کهن علیه قلعه نویی گفت: من که نخواندم اما سرمربی تیم ملی فوتبال و تیم ملی امید مورد حمایت فدراسیون و منتخب هیات رئیسه فوتبال هستند و با تمام وقا از آنها حمایت کردیم. توصیه ام به همه دوستان این است اگر ایراداتی می بینند به شکل کارشناسی بحث شود و به شکل بگومگوهایی که ارزش فنی ندارد نباشد. در همه تیم هایی که سرمربی داریم انتقادات فنی را می شنوند و ملاک عمل خود قرار می دهند اما اینکه بخواهیم با ادبیات بگو مگو طور حرف بزنیم این زیبنده فوتبال ما نیست و با قدرت و قدرت از سرمربی منتخب خود حمایت می کنیم. تیم ملی برنامه های خوبی دارد و با حمایت جامعه فوتبال که نور دیده ما هستند و محور خیلی از تصمیمات ما هستند تیم ملی ما نتیجه بگیرد و دل میلیون ها ایرانی را شاد کنند. 

اصولی در مورد بحث پاداش تیم ملی گفت: در بیانیه ای که دادیم مشخص شد. از تعداد سکه اطلاع ندارم و اصلا در فدراسیون بحثی نبوده است. در چاچوبی قانونی و قابل دفاع فدراسیون عمل کرده و عمل می‌کند و حالا خارج از آن اتفاقی بوده نمی دانم. آنچه هیات رئیسه تصویب کرده در مورد پاداش ها از آن دفاع کرده است. 

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد برگزاری مینی کمپ هم که مورد انتقاد قرار گرفته و باعث می شود قیمت بازیکنان بالا برود، گفت: مینی کمپ از زمان آقای کی روش باب شد و لذا از همان موقع هم ما این موضوع را داشتیم و این نگاه را نقض می‌کند و اگر کسی فکر می‌کند اگر مینی‌کمپ برای چنین چیزی است این فکر را نقض می کند. خیلی ها این موضوع را تایید کردند که برای جوان ها فرصت خوبی است. یک تحرکی را در فوتبال ما به وجود می آورد و انگیزه بخشی ایجاد کند. به نوعی کار جدیدی نیست و ادامه دار قبلی ها است و مورد تایید فدراسیون هم هست. 

وی در مورد مصوبه سقف بودجه باز تاکید کرد: بحث ها شکل گرفته و دوستانی که در حوزه تخصصی آنها است بیشتر در موردش حرف می‌زنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر