دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 خرداد 1402 - 13:22
در دانشگاه آزاد مراغه؛

پنجمین دوره مسابقات شبیه‌سازی خرپا با ماکارونی برگزیدگان خود را شناخت

پنجمین دوره مسابقات شبیه‌سازی خرپا با ماکارونی برگزیدگان خود را شناخت
پنجمین دوره مسابقات شبیه‌سازی خرپا با ماکارونی در دانشگاه آزاد مراغه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
کد خبر : 851122

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، پنجمین دوره مسابقات شبیه‌سازی خرپا با ماکارونی با حضور دانشجویان رشته‌های عمران و معماری و استادان این رشته‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه درباره این مسابقات به خبرنگار آنا گفت: این مسابقات یک تیر و چند هدف مختلف دارد و می‌تواند با پیوند بین علم، خلاقیت و سرگرمی، ساعت‌های شیرین و مفیدی برای دانشجویان بسازد.

بابک پورقهرمانی افزود: سازه‌های ماکارونی در مقیاس کوچک و فقط از ماکارونی و چسب ساخته می‌شوند. در واقع در این مسابقه، سازه‌های بتنی و فولادی با ماکارونی که هم ارزان‌تر است و هم سبک‌تر، شبیه‌سازی می‌شوند. دروس سازه‌ای از دروس رشته‌های عمران و معماری هستند.

وی اضافه کرد: مسابقه سازه ماکارونی به دانشجویان کمک می‌کند ضمن آشنایی بهتر و بیشتر با اصول سازه و مفاهیم علمی مربوط به مهندسی عمران، کار گروهی، هیجان و شادی را تجربه کنند. حضور در یک رقابت بزرگ و جذاب، باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و خودباوری دانشجویان می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه بیان کرد: این واحد دانشگاهی با دارابودن مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکتری در رشته‌های معماری و عمران، یکی از پیشروان و پیشتازان گروه تحصیلی عمران و معماری در منطقه بوده و سابقه درخشانی در برگزاری مسابقات شبیه‌سازی خرپا با ماکارونی دارد. در چند سال اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا ادامه فعالیت‌های این‌چنینی به تأخیر افتاده بود که امیدواریم به همت استادان و دانشجویان این رشته‌ها دوباره با همان شور و علاقه قبلی به فعالیت‌های پژوهشی و علمی ادامه داده شود.

استاد راهنمای مسابقات خرپا نیز در گفت‌وگو با خبرنگار آنا با ارائه گزارشی از دوره‌های قبلی برگزاری این سری از مسابقات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه گفت: در این دوره از مسابقات که همزمان با ولادت با سعادت امام رضا (ع) در این واحد دانشگاهی با استقبال دانشجویان، علاقه‌مندان و استادان برگزار شد، تعداد ۲۴ تیم از دانشجویان و شرکت‌کنندگان با همدیگر به رقابت پرداختند.

بهنام نایب‌زاده ادامه داد: با ارزیابی هیئت داوران شامل بهنام نایب‌زاده، قربان محبوبی، مهدی امری، تقی مهدوی و سیروس حیدر ریحانی همه سازه‌ها از لحاظ زیبایی سازه، کیفیت اجرا و راندمان مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت زهرا مهدوی دانشجوی رشته معماری با کسب راندمان ۳۶۳/۵۷ موفق به کسب مقام اول، منصور بلالی مقام دوم و مهدی مهنام نیز موفق به کسب مقام سوم این دوره از مسابقات شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر