دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 خرداد 1402 - 15:35
در دانشگاه آزاد مشهد انجام شد؛

رونمایی از طرح پژوهشی «نقش اساتید در تعلیم و تربیت اجتماعی دانشجویان»

رونمایی از طرح پژوهشی «نقش اساتید در تعلیم و تربیت اجتماعی دانشجویان»
طرح پژوهشی «نقش اساتید در تعلیم و تربیت اجتماعی دانشجویان» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد با حضور مسئولان رونمایی شد.
کد خبر : 850650

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی با اعلام رونمایی از طرح پژوهشی «نقش اساتید در تعلیم و تربیت اجتماعی دانشجویان» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: از آنجا که تربیت اجتماعی دانشجویان در بستر دانشگاه اتفاق می‌افتد، بدیهی است نقش استاد به‌عنوان پررنگ‌ترین عامل در این راستا شناخته شود.

رضا عباس‌پور افزود: بدین منظور، طرح پژوهشی «نقش اساتید در تعلیم و تربیت اجتماعی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد» با همکاری معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی مشهد به عنوان مجری و مسئول اصلی طرح، اداره کل فرهنگی استان و اداره مطالعات فرهنگی و اجتماعی واحد مشهد در هشت ماه قبل کلید خورد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی اظهار کرد: طرح پژوهشی حاضر در راستای منویات مقام معظم رهبری و سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و بیانیه نقش دانشگاه در تعلیم و تربیت اجتماعی که ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ توسط رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد، مدت هشت ماه تدوین شده است.

وی توضیح داد: در مدت اجرای این طرح، تحقیقات میدانی بر مبنای سه پرسشنامه توسط حدود یک هزار نفر از دانشجویان واحد مشهد و مصاحبه عمیق با استادن و دانشجویان حاصل شده است.

عباس‌پور با اعلام اینکه به زودی نتایج طرح در اختیار مدیران ارشد و شورای دانشگاه برای سیاست گذاری لازم قرار خواهد گرفت، ابراز امیدواری کرد که نتایج حاصله از این طرح مفید واقع شود تا با برنامه‌ریزی و سیاست گذاری صحیح، گامی در راستای تعیین مؤلفه‌های مؤثر در تربیت اجتماعی دانشجویان برداشته شود.

این مسئول یادآور شد: این طرح پژوهشی با حضور محسن مرادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و حجت الاسلام سیدمهدی حسینی مطلق رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان رونمایی شد و اکنون در اداره مطالعات فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به منظور استفاده دانشجویان، استادان و سایر علاقه‌مندان موجود است.

انتهای پیام/

ارسال نظر