دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

گشایش مدرسه علوم و معارف اسلامی «سعادت» در اقلید

گشایش مدرسه علوم و معارف اسلامی «سعادت» در اقلید
مدرسه علوم و معارف اسلامی «سعادت» دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید با حضور مسئولان گشایش یافت.
کد خبر : 850588

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، همزمان با دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت امام رضا علیه السلام با حضور جعفر کبیری مسئول راه‌اندازی مدارس علوم و معارف اسلامی دانشگاه آزاد، مجید رحیمی معاون سمای استان فارس، سهراب نظری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید و فتح الله درویشی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان اقلید به اتفاق دیگر مدیران دانشگاهی و استانی و شهرستان، مدرسه علوم و معارف اسلامی واحد اقلید فعالیت خود را آغاز کرد.

رحیمی در این مراسم که در سالن همایش‌های اداره آموزش و پرورش شهرستان اقلید برگزار شد، اظهار کرد: مدارس علوم و معارف اسلامی یا همان مدارس سعادت، اهداف و سیاست‌ها و خطی‌مشی‌هایی را دنبال می‌کنند که شناسایی و جذب دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند به معارف اهل‌بیت یکی از این اهداف است.

وی ادامه داد: هدف مدارس سعادت تربیت دانش‌آموختگانی متدین، آراسته به فضایل اخلاقی، ولایتمدار، پیشتاز در صحنه‌های دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و پیشرو در عرصه‌های علوم انسانی و معارف اسلامی است.

گشایش مدرسه علوم و معارف اسلامی «سعادت» در اقلید

 معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد استان فارس هدف مدارس سعادت را برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی مؤثر برای ادامه تحصیل دانش‌آموختگان در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها و ایجاد علاقه و توانایی آنها برای برعهده گرفتن نقشی فعال و ممتاز در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به‌ویژه در سه عرصه تبلیغ دین، ساماندهی فرهنگ عمومی و تحول‌آفرینی در علوم انسانی دانست.

رحیمی اضافه کرد: رشد بینش اسلامی، پرورش هویت دینی اخلاقی و تربیت دینی نسل جوان، پاسخ به نیاز نسل جوان ایران اسلامی در گرایش به دینداری و ولایتمداری و تربیت دانش‌آموزان مستعد از حیث علمی و اخلاقی برای ورود به حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های کشور به‌منظور تبلیغ حکیمانه دین و درنهایت تربیت عالمان ربانی آگاه به مسائل روز نیز از دیگراهدافی است که مسئولان دانشگاه آزاد با راه‌اندازی مدارس علوم و معارف اسلامی دنبال می‌کنند. 

جعفرکبیری مسئول راه‌اندازی مدارس علوم و معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار آنا گفت: راه‌اندازی مدارس علوم و معارف اسلامی رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی است که برای نظام تعلیم و تربیت دینی این مدارس را طراحی کرده است و در همه استان‌ها در یک بازه زمانی افتتاح و راه‌اندازی خواهند شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر