دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با حضور مسئولان صورت گرفت؛

آغاز اجرای طرح ملی اعتلا در دانشگاه آزاد تبریز

آغاز اجرای طرح ملی اعتلا در دانشگاه آزاد تبریز
اجرای طرح ملی اعتلا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با حضور مسئولان این دانشگاه آغاز شد. 
کد خبر : 850576

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، آرش رنجبران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و واحد تبریز در جلسه افتتاحیه طرح ملی اعتلا که در سالن پروین اعتصامی با حضور جمع کثیری از استادان و کارکنان این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: طرح ملی اعتلا یکی از طرح‌های تاثیرگذار است که به صورت ملی و به طور جدی در دانشگاه‌های آزاد کشور در حال برگزاری است.

وی افزود: تعمیق بصیرت انقلابی، افزایش دانش سیاسی و اجتماعی برای همکاران دانشگاهی، تقویت و تحکیم سازمان و جهاد تبیین که یکی از وظایف جدی در دانشگاه است، شبکه سازی هم افزا در چارچوب تحقق سند تحول و تعالی دانشگاه و ارتقای سرمایه اجتماعی نظام اسلامی و تعالی مرجعیت از اهداف این طرح ارزشمند ملی است.

رنجبران به فرمایش مقام معظم رهبری درباره بصیرت که می‌فرماییند بصیرت دانایی توأم با ایمان است؛ افزود: آن چیزی که نیاز جامعه امروز است و دانشگاه به عنوان یک مجموعه علمی رسالتش تقویت قوه عاقله است که در حوزه بصیرت یک رسالت ویژه دارد، بصیرت یک انسان عالم باایمان، شجاع، با استقامت، زمانه شناس، موقعیت شناس و دشمن شناس است.

وی تأکید کرد: یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد تمدن نوین اسلامی است، تمدنی که در آن تربیت اسلامی بر مبنای اصول اسلامی، است؛ بنابراین لزوما افزایش دانش سیاسی، دانش اجتماعی و دانش فرهنگی در دانشگاه یک ضرورت غیرقابل انکار است که برگزاری این دوره‌ها می‌تواند مثمر باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به موضوع جهاد تبیین و فرمایش مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره کرد و گفت: جهاد تبیین نیاز به پشتوانه اندیشه علمی و فرهنگی دارد و تقویت این پشتوانه در دانشگاه یکی از ضرورت‌های جدی جامعه است.

وی به بسته‌های سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای طرح ملی اعتلا اشاره کرد و افزود: ارتقای علمی، ارتقای تربیت اخلاقی معنوی و هویتی، ارتقای پاسخگویی حل مساله، توسعه فناوری و مسائل دانش بنیان، ارتقای جایگاه بین المللی، پیشرفت علمی مرجعیت ساز، فعالیت‌های منسجم شبکه ای، تحول در فرهنگ سازمانی، بهره وری و پایداری اقتصادی بسته‌های سند تحول و تعالی داشگاه است.

به گزارش آنا، کارگاه‌های طرح ملی اعتلا در سالن‌های پروین اعتصامی و شمس تبریزی واحد تبریز در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر