دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مشکینی در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد؛

گام درخشان دانشگاه آزاد اسلامی در رفع نیاز صنایع

گام درخشان دانشگاه آزاد اسلامی در رفع نیاز صنایع
معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به گواهی شرکت‌کنندگان در رویداد عصر امید، دانشگاه این توانایی را دارد که پشتیبان صنعت بوده و نیاز صنایع ازجمله تأمین قطعات و فعالیت‌های پژوهشی را برآورده کند.
کد خبر : 850565

مجید مشکینی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره سومین رویداد عصر امید که از هشتم تا یازدهم خرداد در دانشگاه آزاد اسلامی در واحد سیرجان برگزار شد، گفت: در برگزاری هر رویداد و فعالیتی سعی داریم با نگاه دینی و خالقمان حرکت کنیم. خداوند بار‌ها فرموده‌اند از تو حرکت، از من برکت؛ بنابراین برای رسیدن به مقصد خود فقط کافی است تمام تلاشمان را به درستی بکار بگیریم و مطمئن باشیم تا به بهترین شکل ممکن بدرخشیم، چرا که وعده خدا تخلف ناپذیر است.

وی افزود: خرداد ۱۴۰۱ اولین رویداد عصر امید در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و امسال سومین رویداد عصر امید استانی هم در استان کرمان به کار خود پایان داد.

مشکینی تصریح کرد: عصر امید ۱۴۰۱ جرقه‌ای بود که دانشگاه آزاد و صنایع هر کدام توانایی‌ها و نیاز‌های منحصر به فرد خود را بشناسند تا بتوانند در ارتباط با یکدیگر به صورت قوی عمل کرده و از یکدیگر کمک بگیرند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی روز اول در برگزاری و رسیدن به اهداف خود در اولین رویداد ملی عصر امید تردید بالای ۹۰ درصدی داشت، اما اکنون با برگزاری ۳ دوره از این رویداد، این تردید جای خود را به امید بالای ۹۰ درصدی داده است.

مشکینی اضافه کرد: در حال حاضر به گواهی همه افراد شرکت کننده که در رویداد عصر امید اظهار نظر کرده اند دانشگاه آزاد اسلامی این توانایی را دارد که پشتیبان صنعت در برآورده کردن نیاز‌های صنایع اعم از قطعات و فعالیت‌های پژوهشی آن‌ها باشد.

وی گفت: در عصر امید سیرجان بزرگان صنایع استان کرمان دور هم جمع شدند و در صورت نیاز حتما در رویداد‌های دیگر هم شرکت می‌کنند. در حال حاضر نه تنها صنایع استان در عصر امید شرکت کرده اند بلکه خودشان حامی اصلی بوده اند و این موضوع نشان می‌دهد که دانشگاه آزاد با حرکت خود می‌تواند لطف و برکت خداوند عزیز را جلب کند و صنایع را پای کار بیاورد تا آن‌ها هم شریک و حامی این حرکت جمعی و تیمی شوند.  

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اعتبار خود را در برگزاری رویداد‌ها به عنوان مثال عصر امید می‌گذارد و تنها یک فراخوان منتشر می‌کند و صنایع حمایت‌ها مالی را انجام می‌دهند.

مشکینی ادامه داد: رویداد عصر امید حرکتی بود که سال گذشته فقط در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اما در حال حاضر این حرکت اولیه تبدیل به نهضتی در استان‌ها شده و پیش بینی می‌کنم زمانی که این نهضت منطقه‌ای تکثیر شود و حالت تجمعی به خود بگیرد تمام دانشگاه‌های دولتی و صنایع کشور ترغیب به انجام این کار به صورت جدی می‌شوند و روحیه خودباوری آن‌ها بشدت تقویت می‌شود تا به نهضت ملی تبدیل شود، نهضتی که دانشگاه آزاد جرقه این حرکت را زده است.

وی در پایان گفت: در این مسیر افراد جوان، علاقمند و باشور و نشاط، حتی با تجربه کم، در کنار تجربه و پختگی اساتید و صاحبان صنایع موفق با حرکت هم افزا و در راستای همدیگر می‌توانند پیشرفت و رشد کشور را رقم بزنند که این موضوع از تاکیدات مقام معظم رهبری است.

به گزارش آنا، رویداد و نمایشگاه تخصصی عصر امید استان کرمان با توجه به ظرفیت‌های شهرستان سیرجان و برای نخستین‌بار به‌صورت تخصصی در بخش صنایع از ۸ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر