دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 خرداد 1402 - 12:50
ساپینتو اختلاف بین سرخابی‌ها را شعله‌ور کرد

امیرآبادی: هیچ یک از مدیران استقلال به ساپینتو تذکر هم ندادند چه رسد به جریمه/ زشت است سرمربی تیم به هوادارنما بطری پرت کند

امیرآبادی: هیچ یک از مدیران استقلال به ساپینتو تذکر هم ندادند چه رسد به جریمه  زشت است سرمربی تیم به هوادارنما بطری پرت کند
پیشکسوت تیم استقلال گفت: هیچ یک از مدیران باشگاه استقلال به ساپینتو تذکر ندادند چه برسد به اینکه بخواهند او را بابت رفتار غلطش جریمه و تنبیه کنند.
کد خبر : 850526

مهدی امیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در مورد ناکامی استقلال در کسب عنوان قهرمانی جام حذفی که با شکست مقابل پرسپولیس رخ داد، اظهار داشت: ضمن تبریک به تیم پرسپولیس و هوادارانش، درود می‌فرستم به یکایک بازیکنان استقلال که با غیرت و با تمام توان همه تلاش خود را کردند و تا فینال جام حذفی صعود کردند. در لیگ برتر هم مدت زیادی در کورس قهرمانی بودند و تا یک هفته مانده به پایان فصل شانس قهرمانی داشتند. به رغم همه مشکلات بازیکنان تا آخرین لحظه جنگیدند، زمانی که هیچ کس انتظار نداشت گل تساوی را به پرسپولیس زدند و دقیقه ۱۱۵ گل دوم را خوردند و نتوانستند به قهرمانی برسند.

**فردی را کنار ساپینتو می‌گذاشتند که بتواند کنترلش کند

وی ادامه داد: متأسفم برای مدیران باشگاه که سال‌های زیادی است تیم و هوادارانش از اشتباهات مدیریتی ضربه می‌خورند. به اسم مدیر می‌آیند و از نام استقلال استفاده می‌کنند. صاحب شهرت شده و اسم شان مطرح می‌شود، وعده و قول‌های الکی می‌دهند کار شاقی برای باشگاه و نام استقلال نمی‌کنند، دوران مدیریتی شان تمام می‌شود و می‌روند. دلیل اصلی ضربه خوردن استقلال، همان طور که از اول فصل گفتیم به خاطر رفتار و حرکات سرمربی پرتغالی‌اش است. او از همان ابتدای بازی ایجاد تنش می‌کند. انگار نه انگار که باید یک سرمربی حرفه‌ای باشد. آنهایی که با ساپینتو قرارداد بستند مگر فیلم رفتارهای او را در کنار زمین ندیده بودند؟ وقتی در هر تیمی بوده با داور و نیمکت تیم مقابل به مشکل می‌خورده، باشگاه استقلال باید فردی را کنار او می‌گذاشت که توانایی کنترلش را داشته باشد.

**رفتارهای تند ساپینتو در استقلال به اوج رسید

پیشکسوت تیم استقلال خاطرنشان کرد: هیچ یک از مدیرعاملان استقلال به ساپینتو تذکر ندادند چه برسد به اینکه بخواهند او را بابت رفتار غلطش جریمه و تنبیه کنند. سرمربی که به دلار پول می‌گیرد باید بابت تخلفاتش برخورد باشگاه را ببیند اما مدیریت باشگاه به تخلف بازیکنان رسیدگی می‌کرد در حالی که مقصر اصلی هرج و مرج سرمربی است. همانند آندره‌آ استراماچونی، ساپینتو تمام و کمال پولش را می‌گیرد و اگر نگرفت آب دهان به صورت من بیندازید. به مربیان خارجی یاد می‌دهند چگونه رفتار کنند. ساپینتو قبل از استقلال هم رفتارهای تند و خشن داشت اما در استقلال به اوج آن رسید. فردا روز که کنار گذاشته شود به راحتی می‌رود و در یکی از تیم‌های حوزه خلیج فارس مربیگری می‌کند. اتفاقی که برای وینفرد شفر رخ داد.

**ذهن عده زیادی از هواداران را منحرف کردند

وی با اشاره به اینکه ساپینتو بطری آب به سمت هوادارنماهای پرسپولیس پرتاب می‌کرد، تصریح کرد: واقعاً برای باشگاه استقلال زشت است سرمربی آورده که حرکاتش صدای عالم و آدم را درآورده، این سرمربی همانند دیگر مربیان خارجی که در باشگاه‌های پرطرفدار استقلال و پرسپولیس کار کردند صاحب رزومه می‌شود چون این دو باشگاه در آسیا شناخته شده هستند و سکوی پرتاب به دیگر تیم‌ها می‌شوند. ذهن عده زیادی از هواداران را منحرف کردند که ساپینتو سرمربی فنی خوبی است. استقلال ۲۲ بازیکن خوب داشت که برخی از آنها می‌توانند ستاره تیم‌های دیگری باشند ولی با رفتارهایی که این سرمربی پرتغالی انجام داد نه در لیگ برتر و نه در جام حذفی قهرمان نشد. به یک سرمربی ایرانی چنین تیمی را می‌دادند بدتر نتیجه نمی‌گرفت و چه بسا بهتر هم کار می‌کرد.

**ساپینتو کاری کرد که اختلاف بین سرخابی‌ها شعله‌ور شود

امیرآبادی در خصوص اینکه حجت کریمی گفته حاضر به افزایش قرارداد ساپینتو نمی‌شود و اگر شرایط باشگاه را بپذیرد حاضر به تمدید می‌شود، تأکید کرد: خدا را شکر که وزارت ورزش و مجلس قانونی را تصویب کردند که با خارجی‌ها امکان بست شدن قراردد دلاری و یورویی وجود ندارد. مگر سرمربیان ایرانی چون قلعه‌نویی، گل‌محمدی و ... نتایج خوب نگرفتند؟ وقتی می‌توان کمتر هزینه کرد و بهتر نتیجه گرفت چرا باید پول را به مربیانی بدهیم که کیفیت جالبی ندارند. استقلال و پرسپولیس بارها و بارها با هم بازی کردند و ساپینتو کاری کرد که اختلاف بین سرخابی‌ها شعله‌ور شود. استقلال و پرسپولیس با هم معنا پیدا می‌کنند و رقابت آنها درون زمین است. بیرون از زمین جنگ و دعوایی ندارند. باز هم به پرسپولیس و هوادارانش قهرمانی در لیگ و جام حذفی را تبریک می‌گویم و امیدوارم فصل آینده با اتفاقات مثبتی که برای استقلال رخ می‌دهد درون زمین و در رقابتی سالم پرسپولیس را شکست دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر