دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 خرداد 1402 - 23:51
ساپینتو شرایط استقلال را بپذیرد قرارداد او تمدید می‌شود

کریمی: افزایش مبلغ قرارداد ساپینتو خلاف بود و می‌پذیرفتم استراماچونی دیگری داشتیم+ فیلم

کریمی: افزایش مبلغ قرارداد ساپینتو خلاف بود و می‌پذیرفتم استراماچونی دیگری داشتیم+ فیلم
سرپرست باشگاه استقلال گفت: طبق بند قرارداد افزایش مبلغ قرارداد اساپینتوخلاف بود و می‌خواستند مدت زمان آن را سه سال ببندند که قبول نکردم تا باز هم مشکلات استراماچونی تکرار نشود.
کد خبر : 850496

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت کریمی پس از شکست استقلال در فینال جام حذفی اظهار داشت: خوب بازی کردیم. شرمنده هواداران هستیم. در این یکی دو ماهه که آمده‌ام، از وقتی آمدم و در تیم هستم، یک روز آقای طاهری به من زنگ زد و گفت آب معدنی نداریم. موقعی نیامدم که ۷۰۰ میلیارد پول باشد و به قول آقای قربان‌زاده ته دیگ را هم برده بودند. با همه شرایطی که داشتیم توکل به خدا کردم و آمدم. تمام بدهی‌های خارجی را پرداخت کردیم و چیزی نمانده است. تمام بدهی‌ها را داده‌ایم و تا اینکه دیروز ۱۵ درصد به بازیکنان هم پرداخت کردیم. شرمنده هواداران هستیم.

سرپرست باشگاه استقلال درباره اعتراضات ساپینتو نیز تصریح کرد: راجع به تیم خیلی حرف دارم، ولی صبر می‌کنم تا در زمان مناسب صحبت کنم.

وی درباره تمدید قرارداد ساپینتو عنوان کرد: هفته پیش با وکیل ساپینتو جلسه‌ای در رابطه با تمدید قرارداد گذاشتیم. در قرارداد ساپینتو بندی وجود دارد که برای فصل جدید باید ۷۲۰ هزار یورو به او پرداخت کنیم. مبلغ قرارداد را بالاتر برده بودند و مبالغی خواستند که من بخاطر منافع باشگاه قبول نکردم. آماده تمدید بودیم، ولی مبالغ را بالا برده‌اند. وقتی که به ایران آمدند قراردادی به ارزش ۶۲۰ هزار یورو با یوروی ۳۰ هزار تومنی بستند، اما الان با یورو ۶۰ هزار تومانی مبلغ را بالا برده‌اند که من اگر قبول می‌کردم یک استراماچونی دیگر برای باشگاه ایجاد می‌شد. طبق بند قرارداد افزایش مبلغ قرارداد او خلاف بود، ضمن اینکه می‌خواستند مدت زمان آن را سه سال ببندند که بنده قبول نکردم تا باز هم مشکلات استراماچونی تکرار نشود.

کریمی در مورد ناراحتی‌های ایجاد شده میان یامگا با باشگاه استقلال تصریح کرد: همه می‌دانیم که با شرایط کنونی، ما در پرداخت‌ها به بازیکنان خارجی همیشه مشکل داریم. در رابطه با ۱۸۰ هزار یوروی یامگا، باید بگویم که او نمی‌خواست پول را بگیرد و تصمیم خود را برای فسخ قرارداد گرفته بود، چرا که ۴۵ روز پیش به باشگاه هشدار داده بود و من در آن زمان نبودم. تا ساعت ۷ شب بانک را نگه داشتم تا پول را به او پرداخت کنیم. تا الان ساکت بودم و الان می‌خواهم صحبت کنم. دو روز به من اعلام کردند که وکیل یامگا می‌گوید پاسپورت این بازیکن را بدهید تا برود. بنده در دو روز ۱۸۰ هزار یورو آماده کردم تا بدهی را به او پرداخت کنیم. تا شب التماس می‌کردم که پولش را بگیرد. متاسفانه به آن‌ها آموزش داده‌ند و اگر یامگا می‌رفت، باید به او دو میلیون دلار می‌دادیم که بنده منت کشیدم تا آن پول را بگیرد. او را به دفتر آوردیم و ۱۸۰ هزار یورو به او دادیم و فیلم گرفتیم.

سرپرست باشگا ه استقلال درباره احتمال عدم تمدید قرارداد ساپینتو با توجه به نتایج فعلی، تأکید کرد: قرارداد از قبل وجود دارد و ما نمی‌توانیم قرارداد را تغییر دهیم. اگر همان شرایط قبل را بپذیرند تمدید می‌کنیم.

کریمی راجع به رفتار بد ساپینتو با مدیران استقلال تصریح کرد: تیم ۷ تا ۸ ماه بود که صاحب نداشت. وقتی مدیری پیگیر شرایط تیم نباشد هر کس برای خود کاری می‌کند. ۷ تا ۸ ماه بود که کسی سمت کمپ نمی‌رفت و بنده هم از وقتی آمدم درگیر مشکلات مالی بودم، وقت نکردم. همواره پیگیر بودم تا از ما کسر امتیاز نشود که استقلال به رده پایین‌تر برود. یک روز در جلسه اعلام کردم که ما این کارها را کرده‌ایم، یکی از عزیزان گفت این مسائل برای ما مهم نیست، پول چه شد؟ وقتی یک نفر به این پیراهن غیرت ندارد، چه کاری می‌توان کرد؟

وی افزود: ۹۰ درصد لیگ تیم خوب بستن است، ما تیم خوبی نبسته بودیم. مبالغ منطقی نبود و شرایط‌ بسیار بد بود. هرچقدر پول می‌دهیم تمامی ندارد. هیچ پولی هم از همراه اول نگرفته‌ایم. درباره بازیکنان بحثی نداریم و قراردادها خوب نیست.

سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که از ساپینتو راضی هست یا نه؟ اظهار کرد: بله راضی هستم.

وی درباره ماندن یا رفتن محمد محبی نیز گفت: با وکیل محبی صحبت کرده‌ایم، ان‌شاءالله می‌ماند. درباره قایدی هم باید با باشگاه او مذاکره کنم تا نتیجه را بگویم. پیگیر ماندنش هستیم.

کریمی گفت: یک کار خوب انجام داده‌ام و امیدوارم نفر بعد که می‌آید این خط را ادامه دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر