دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 ارديبهشت 1402 - 11:33
یک جراح شبکیه چشم عنوان کرد؛

«یوئیت» سومین عامل بیماری‌های چشمی

«یوئیت» سومین عامل بیماری‌های چشمی
یک جراح شبکیه چشم، از التهاب داخل چشمی «یوئیت» به عنوان یکی از بیماری‌های شایع چشم نام برد که باعث کاهش دید می‌شود.
کد خبر : 844396

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا،  مسعود سهیلیان، در آستانه برگزاری سی و‌دومین کنگره چشم پزشکی ایران، گفت: یوئیت یک بیماری التهابی داخل چشم و شایع است که به عنوان سومین عامل بیماری های چشمی در بیشتر کشورها شناخته می شود.

وی با عنوان این مطلب که بیماری یوئیت اثرات بدی بر روی چشم می گذارد، افزود: این بیماری باعث التهاب چشم در قسمت های قدامی و خلفی می شود و دید بیمار را خیلی کم می کند.

سهیلیان تاکید کرد: این بیماری می تواند از یک سالگی تا افراد جوان و مسن را گرفتار کند.

این چشم پزشک به علائم بیماری التهاب داخل چشم اشاره کرد و افزود: علائم اصلی این بیماری، به هم  ریختن سیستم ایمنی بدن است که یکی از علل بروز آن، بیماری های عفونی است.

سهیلیان، با عنوان این مطلب که ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن یکی از دلایل بیماری التهاب چشم است که عوارض شدیدی دارد، گفت: بیماری هایی چون روماتولوژی می تواند روی چشم اثر بگذارد و باعث التهاب چشم شود که به صورت غیر عفونی ایجاد می شود و می تواند دید چشم را خیلی کم کرده و عوارض شدید ایجاد کند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با عنوان این مطلب که درمان های بسیار جدید و خوبی برای یوئیت وجود دارد و هنوز هم در حال پیشرفت است، ادامه داد: این بیماری درمان دارد و بیمار باید به موقع درمان شود تا بینایی چشم حفظ شود و اگر درمان نشود دید چشم از بین می رود و گاها خود چشم نیز از بین می رود.

سهیلیان افزود: علائم این بیماری دید کم و قرمزی چشم و چشم دردناک است که می بایست با مراجعه به چشم پزشک و متخصص یوئیت، بیماری تشخیص و درمان شود.

وی تاکید کرد: کسانی که علائم این بیماری را دارند، باید تحت درمان قرار گیرند تا چشم آنها عارضه کمتری پیدا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته