دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
31 فروردين 1402 - 09:36
با حضور بیش از صد نویسنده؛

یازدهمین جشنواره کتاب سن آنتونی هزاران نفر را به خود جذب کرد

یازدهمین جشنواره کتاب سن آنتونی هزاران نفر را به خود جذب کرد
یازدهمین جشنواره سالیانه کتاب سن آنتونی در آمریکا افتتاح و بیش از صد نویسنده در آن شرکت کرده‌اند.
کد خبر : 842323

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از «کی ست دات کام»،نفیسه اسماعیلی، یازدهمین جشنواره سالیانه کتاب سن آنتونی شنبه صبح در کتابخانه مرکزی آن شهر افتتاح شد و شروع به کار کرد. در این جشنواره بیش از صد نویسنده که در سطوح محلی، منطقه‌ای، کشوری و حتی بین‌المللی فعالیت می‌کنند، شرکت کرده‌اند تا خاطره‌ای به یاد ماندنی را در ذهن بازدیدکننده‌ها به ویژه برای جوانان و نوجوانان برجای بگذارند.

این جشنواره هزاران نفر را از تگزاس و ایالت‌های همسایه به خود جلب کرده است. در میان این افراد، می‌توان کودکان زیادی را مشاهده کرد که با علاقه بسیار در غرفه‌های مختلف این جشنواره و نمایشگاه کتاب مشغول گشت و گذار هستند. یکی از این کودکان در مصاحبه با خبرنگار گفت: «کتاب خواندن تجربه‌ای است که با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. با کتاب خواندن انسان با چیز‌ها و انسان‌هایی رو به رو می‌شود که شاید هرگز نتواند در زندگی واقعی آن‌ها را ببیند.»

یکصد نویسنده از جمله نویسندگان برنده جایزه پولیتزر در این جشنواره در قالب میزگرد‌های ادبی، بحث‌های علمی و جلسات جشن امضا برگزار می‌کنند و درباره فنون نویسندگی صحبت می‌کنند و همین طور به سوالات پرشمار مخاطبان آثارشان پاسخ می‌دهند.

برگزاری این جشنواره‌ها یکی از روش‌های مفید و بالقوه‌ای است که به شکوفا شدن استعداد‌های جوان عرصه نویسندگی می‌تواند کمک بسیار زیادی کند.

مدیر اجرایی جشنواره سن آنتونیو، لیلی گونزالز، گفت: «ما اغلب می‌بینیم که زندگی مان در کتاب‌هایی که می‌خوانیم منعکس می‌شود. این باعث می‌شود که داستان‌هایی که می‌نویسیم برای خودمان نقش و طرح واقعیت بگیرند. کتاب خواندن ما را به قدرت و سلاح دانش مجهز می‌کند. قدرتی که همیشه می‌توانیم رویش حساب کنیم.»

انتهای پیام/

ارسال نظر