دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
جباری مولانا در گفت‌وگو با آنا؛

نمایش «رهایی»، گامی در راستای ایجاد تئاتر درمانی علمی در ایران است

نمایش «رهایی»، گامی در راستای ایجاد تئاتر درمانی علمی در ایران است
یک کارگردان تئاتر از آغاز نمایش جدید خود با عنوان «رهایی» خبر داد و گفت: این نمایش گامی در راستای ایجاد تئاتر درمانی علمی در ایران است.
کد خبر : 839838

«میلاد جباری مولانا»، کارگردان، بازیگر و نمایشنامه نویسی که انتهای سال نمایش کاربردی خود را در موزه عبرت موفقیت آمیز به پایان برد، در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری آنا عنوان کرد: نمایش «رهایی» اثر جدید کاربردی دیگری است که در اصل با همکاری رادیو نمایش از نوزدهم فروردین ماه ۱۴۰۲ به صحنه خواهد رفت.

وی در ادامه افزود: این نمایش در واقع به اتفاقات و مشکلات هیجانی انسان می‌پردازد که در شرایط ویژه برایش پیش می‌آید یعنی رفتار‌های هیجانی که مشخصا برایش مشکلات، اشتباهات و خطا‌هایی بزرگ و کوچک ایجاد می‌کند مثل تصادفات، قتل‌های غیرعمد و ...

جباری مولانا با اشاره به اینکه این نمایش در فضای کافه‌ای مرکز گسترش فرهنگ و هنر اجرا می‌شود، گفت: مخاطب کار هم نمایش می‌بیند و هم کار را از رادیو می‌شنود بنابراین در مشارکت قرار می‌گیرد، حتی قضاوت می‌شود و در بازی دقیقا مثل یک بازیگر باید نظر بدهد و قضاوت کند حتی گاهی کمک کند که از اولیای دم رضایت بگیرد.

وی در ادامه توضیح داد: برای این کار تلاش کردم ساختار تئاتر درمانی را به طور خاص پیاده کنم و امیدوارم این کار زمینه ساز ایجاد تئاتر درمانی علمی در ایران شود. در واقع ما با دو روانشناس هم برای به اجرا بردن کار کمک گرفتیم.

این کارگردان تئاتر اظهار داشت: به طور میانگین برای هر روز دو تا سه بازیگر در کار خواهیم داشت، فعلا آقای محمدهادی عطایی و مسعود نیازی و بنده خودم هم به صورت تسهیل گر حضور خواهم داشت.

بلیت فروشی این نمایش از فردا در سایت تیوال آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر