دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 21:11
نکته خاصی در مورد هیات فوتبال تهران ندارم!

اصولی: برخی منافع ملی را تحت الشعاع قرار می دهند/ از قلعه نویی حمایت می کنیم+ فیلم

اصولی: برخی منافع ملی را تحت الشعاع قرار می دهند  از قلعه نویی حمایت می کنیم+ فیلم
سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: توانستیم از بازی‌های فیفا دی که پیش‌روی ما بود بهترین استفاده را ببریم و ۲ بازی خوب برای تیم ملی تدارک ببینیم.
کد خبر : 839384

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، احسان اصولی در حاشیه دیدار تیم ملی فوتبال ایران با کنیا در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدای امر دوباره فرا رسیدن سال جدید را به همه مردم عزیز تبریک و تهنیت می‌گویم. همانطور که گفته بودیم از فرصت بازی‌های فیفا دی که پیش‌روی ما بود استفاده کردیم و 2 بازی برای تیم ملی تدارک دیده شد.

وی افزود: امروز قرار بود با عراق بازی کنیم، اما به هر حال آنها این مسابقه را یک‌طرفه لغو کردند و الان با کنیا در حال بازی هستیم. در هدفگذاری کادر فنی و دوستان حوزه فنی داشتند انجام بازی و دیده شدن عملکرد بازیکنان که سرمربی مدنظر قرار دارد، قرار داشته است. ضمن اینکه عربستان و امارات هم با کشورهای آفریقایی بازی می‌کنند و این خودش یک نوع سبک و فوتبالی که در حال اتفاق افتادن است. از همه مهم‌تر اینکه با شرایطی که ما داریم بالاخره با زمان کم و شرایطی که ما داشتیم، انجام این 2 بازی کار مفید و خوبی بود که توسط فدراسیون در اسرع وقت مهیا شد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره شرایط هیات فوتبال تهران و احتمال برکناری شیرازی گفت: این موضوع خیلی در واقع جنبه رسانه‌ای ندارد. به هر حال ساز و‌کارهای تعریف شده برای برکناری و عزل روسای هیات‌ها وجود دارد. اجازه بدهید بعداً در این باره صحبت شود. الان نکته خاصی در این باره ندارم.

اصولی درباره گله‌مندی اعضای تیم فوتبال بانوان و بحث مربوط به هزینه ایاب و ذهاب‌شان گفت: یک اتفاقی چند روز قبل درخصوص تیم ملی بانوان افتاد. باید توضیح بدهم که یکسری اختلافات وجود دارد و یک‌سری سلایق و گرایشات در بعضی‌ها نسبت بر برخی‌ها دیده می‌شود. به نظرم این مسائلی که مطرح می‌شود، بهانه است. ما درخصوص همه تیم‌های ملی در شرایطی که گاهی اوقات وقتی تهیه بلیت سخت می‌شود، این روال وجود دارد که ورزشکاران خودشان بلیت بگیرند و ما بعداً حساب کنیم. به هر حال پشت این ماجراها یکسری اختلافات از پیش موجود و طراحی شده وجود داشته و در این قالب نمود پیدا کرده است. متاسفانه گاهی اوقات این بهانه‌تراشی چندان خوب نیست. این‌ها منافع تیم ملی را تحت شعاع قرار می‌دهد. حتما در این خصوص رسیدگی خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره مدت زمان قرارداد امیر قلعه‌نویی اینطور گفت: یکی از شاخصه‌ها و یکی از متغیرها در هیات رییسه فدراسیون درخصوص سرمربی بدون در نظر گرفتن مصداق این بود که قرارداد تا پایان جام ملت‌ها باشد و بعد از آن بر مبنای آن عملکرد، تمدید یا عدم تمدید قرارداد داشته باشیم. الان اگر برنامه‌ای بیاید، که تاکنون نیامده قابل بحث است. ولی آخرین تصمیم هیات رییسه همان موضوع قرارداد تا جام ملت‌ها است. باید بیشتر با توجه به فرصتی که داریم الان کمک کنیم تا تیم ملی نتیجه خوبی بگیرد و آمادگی خوبی برای جام ملت‌های آسیا کسب کند.

وی درباره تکلیف حضور مربی پرتغالی در کادرفنی تیم ملی چگونه شد، گفت: هر زمان که این مساله نهایی شود او را معرفی خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که نتیجه مطلوب برای تیم ملی از نظر فدراسیون چیست؟ گفت: برای ما فارغ از نتیجه، رضایت مردم و خوشحالی هواداران و آن تیمی که مردم دوست داشته باشند و آن را بپسندند، مهم است. حتی پس از بازی با روسیه به این نکته اشاره کردم که فکر می‌کنم خیلی ها دوست دارند تا تیم ما شکل زیبایی بازی کند. قطعاً هدفگذاری ما قهرمانی است، ولی این شرایط باید مدنظر قرار بگیرد. ضمناً باید قهرمانی را ببینیم تا بالاخره دوم شویم.

اصولی درباره شرایط تیم امید گفت: این یک موضوع مشارکتی بین کمیته المپیک و فدراسیون فوتبال است که باید به جمع‌بندی برسند و پس از آن معرفی خواهیم کرد.

وی در پایان درباره اینکه امیر قلعه‌نویی در تیم‌های قبلی‌اش نیازمند دو، سه سال زمان برای کسب موفقیت بوده است و این موضوع در تیم ملی با توجه به فرصتی که پیش از این به مربیان خارجی داده شده، دیده نمی‌شود، عنوان کرد: آخرین تصمیمی که گرفتیم، برای همان مربی چشم روشن قرارداد 3 ماهه بود. ما یک منطقی داریم و منطق این است که اتفاقا درباره مربیان خارجی موکداً چنین چیزی را دنبال می‌کنیم و وسواس بیشتری داریم. البته در مربیان داخلی به نوعی خودمان هستیم و در آن بحث شکایت یا حتی مبالغ دلاری اتفاق نمی‌افتد. ما در حمایت از قلعه‌نویی به عنوان مربی وطنی به هیچ عنوان کوتاهی نمی‌کنیم و هر کمکی بر بیاید، انجام می‌دهیم. نمونه آن فراهم کردن همین بازی‌های دوستانه در فیفا دی است. بالاخره هماهنگ کردن و آوردن تیمی به ایران چندان ساده نیست. کاری نیست که بتوان ظرف یک یا 2 هفته آن را میسر کرد اما خداراشکر تنها برای تقویت تیم ملی این اتفاق رخ داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته