دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
08 فروردين 1402 - 18:44
۱۶ فروردین ماه در بورس تهران؛

جزئیات نخستین عرضه اولیه سال ۱۴۰۲ اعلام شد

جزئیات نخستین عرضه اولیه سال ۱۴۰۲ اعلام شد
عرضه اولیه سهام شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد با نماد «پی‌پاد» روز چهارشنبه (۱۶ فروردین ماه) در بورس تهران انجام می‌شود.
کد خبر : 839370

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، عرضه سهام شرکت‌های جدید (عرضه اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار دارد، زیرا تاکنون بیش از ۹۰ درصد از عرضه اولیه‌هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده‌اند به همین دلیل این اقدام همیشه در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

آگهی عرضه اولیه سهام شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد با نماد «پی‌پاد» منتشر شده است که مطابق آن روز چهارشنبه (۱۶ فروردین ماه) سهام این شرکت به روش ثبت سفارش جهت کشف قیمت در بورس تهران عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر ۵۰۰ سهم با قیمت مبنای پنج هزار ریال تعلق می‌گیرد.

به گزارش آنا، هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به روز اول عرضه سهام، «عرضه اولیه» گفته می‌شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود.

جزییات نخستین عرضه اولیه سال ۱۴۰۲

انتهای پیام/

ارسال نظر
نظرات بینندگان ۱ نظر
فریازان
Iran (Islamic Republic of)
يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۹
۰
سلام. عرضه اولیه حداقلی، الافی برای سرمایه گذاری است. لطفا شرکت های خوب و پر بازده عرضه شوند. تا به امید به بورس اعتماد کنیم و برگردیم. پول ما در سال ١٣٩٩ و ١۴۰٠ بر باد رفت. (در بورس کلاه برداری و دزدیده شد مثل سهام وسکرشا، وسیلام و وسگلستا که هنوز پول ما را بلوکه کرده اند و دولت هیچ پیگیری نمی کند.).و................. و........ و......