دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
هم زمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنر‌های نمایشی؛

نمایشگاه عکس اجرا‌های یک ساله و نمایش تازه تالار هنر افتتاح شد

نمایشگاه عکس اجرا‌های یک ساله و نمایش تازه تالار هنر افتتاح شد
همزمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنر‌های نمایشی، آیین افتتاح نمایشگاه عکس اجرا‌های یک سالۀ تالار هنر و نمایش «مانتکو در سرزمین پادشاهی» به کارگردانی مهدی خجستگی برگزار شد.
کد خبر : 839282

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، مراسم افتتاحیۀ نمایشگاه عکس یازده نمایش که از زمستان سال ۱۴۰۰ تا بهار سال ۱۴۰۲ در تالار هنر به روی صحنه رفته‌است، و نمایش تازۀ تالار هنر روز دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ همزمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنر‌های نمایشی، با حضور کاظم نظری، مدیرکل هنر‌های نمایشی و جمعی از هنرمندان از جمله مریم کاظمی و حسین فدایی حسین در تالار هنر افتتاح شد.

به گفته سعیده آجربندیان، مسئول روابط عمومی تالار هنر این نمایشگاه به منظور قدردانی از هنرمندانی که در دوره پساکرونا چراغ تئاتر کودک و نوجوان را روشن نگهداشته و به اجرای نمایش پرداختند، برگزار شده‌است.

در این نمایشگاه عکس‌هایی که به همت رضا معطریان در تاریخ تئاتر ایران ثبت شده‌ است برای مخاطبان به تماشا گذاشته شده است. همچنین بازدیدکنندگان شاهد روایت دوربین کاوه کرمی و میلاد میرزاعلی از برخی نمایش‌ها هستند.

آثار نمایشگاه را، به ترتیب اجرا، عکس هایی از نمایش های «هدیه سحرآمیز» به کارگردانی: مهدی خجستگی، «اپلیکیشن بابایاب» به کارگردانی: مهدی عبدی جمالی، «نینا و جادوی ماه‌ها» به کارگردانی: علیرضا دهقانی، «بچه‌های تک استریت کارلو» به کارگردانی: آشا محرابی، «غول نخودفرنگی» به کارگردانی: حسین فدایی‌حسین، «پنگوئن ها» به کارگردانی: زیبا برجی فلاح، «کتابخورها» به کارگردانی: اسماعیل رحیمی سروش، «شاهزاده خانم و کلاغ های تاج طلا» به کارگردانی: پویا شش پری، «سمندر و شهر کاغذی» به کارگردانی: محمدرضا شاه مردی، «آکادمی پرندگان» به کارگردانی: حسین مزینانی و «گنجی در خانه» به کارگردانی: مجید علم بیگی تشکیل می دهند.

براساس این گزارش، پس از مراسم افتتاحیه نمایش «مانتکو در سرزمین پادشاهی» نوشتۀ نلی مک کاسلین، ترجمۀ سیدحسین فدایی‌حسین و کارگردانی «مهدی خجستگی» اجرا‌های خود را در تالار هنر آغاز کرد.

علی‌رضا نامدار، علی اصغر تقی پور، سمانه دلیر، فاطمه فرکی، سونیا جباری، هانیه زارعی و زینب رنجبری در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

سایر عوامل نمایش «مانتکو در سرزمین پادشاهی» عبارتند از: مشاور کارگردان: حمزه اقبالی، منشی صحنه: سمانه دلیر، آهنگساز: حامد جهانبخش، روابط عمومی: ریحانه مطهری، روژین ستاری و روشنک کریمی، طراح صحنه: مهدی خجستگی و رضا خانی، طراح نور: کیوان ضیا پور، طراح لباس: مهدی خجستگی و سونیا جباری، طراح پوستر و بروشور: فاطمه خجستگی، مدیر تولید و ساخت دکور: سونیا جباری.

در خلاصه نمایش آمده‌است: «مانتکودر سرزمین پادشاهی داستان دلقکی را روایت می کند که سالیان سال در قصر پادشاه خدمت می کند و آن‌ها را سرگرم می کند، اما در شب تولدش...»

نمایش «مانتکو در سرزمین پادشاهی» هرروز به جز شنبه ها و روز‌های سوگواری، ساعت: ۱۷:۳۰ برای مخاطب کودک و نوجوان در تالار هنر به نشانی میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده به روی صحنه میرود.

برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تالار هنر به پورتال تالار هنر به نشانی www.honarhall.theater.ir مراجعه کنید

انتهای پیام/

ارسال نظر