دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 فروردين 1402 - 12:00
اعضای هیات رئیسه وارد جلسه می‌شوند

تصمیم مهم فدراسیون بسکتبال در خصوص سرمربی آینده تیم ملی

تصمیم مهم فدراسیون بسکتبال در خصوص سرمربی آینده تیم ملی
هیات رئیسه فدراسیون بسکتبال در مورد سرمربی بعدی تیم ملی وارد جلسه خواهد شد تا تصمیم مهمی را بگیرد.
کد خبر : 838740

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم ملی بسکتبال ایران توانست در روز پایانی انتخابی جام جهانی مجوز حضور در این رویداد بزرگ را به دست بیاورد هر چند که نسبت به عملکرد تیم ملی و همچنین کادرفنی انتقاداتی وارد بود تا همین مسئله منجر شود تردیدهایی درباره ادامه همکاری با سعید ارمغانی و دستیاران او در تیم ملی ایجاد شود.

از این رو قرار است پس از پایان تعطیلات نوروزی جلسه هیات رئیسه فدراسیون بسکتبال تشکیل شود تا در آن هم‌ درباره نتایج تیم ملی در انتخابی جام جهانی و همچنین ادامه همکاری با سعید ارمغانی و مهمت بچیروویچ به بحث و تبادل نظر بپردازند.

با توجه به پایان لیگ بسکتبال در ماه اردیبهشت، تا آن زمان مسئولان فدراسیون فرصت دارند درباره این موضوع تصمیم‌گیری کنند. در صورتی که شرایط برای ادامه همکاری با ارمغانی مهیا نشود ممکن است ارکان فدراسیون تصمیم به استخدام‌ یک مربی خوب خارجی بگیرند.

از طرف دیگر با توجه به در پیش بودن جام جهانی در مرداد، مسئولان فدراسیون برای حضوری موفق در این رویداد بزرگ دست به کار شده‌اند و برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌اند تا بتوانند در این فرصت چند ماه تا شروع مسابقات دیدارهای تدارکاتی مناسبی برای تیم ملی تدارک ببینند.

به طوری که پس از پایان مسابقات انتخابی جام جهانی مسئولان فدراسیون ایمیل‌هایی را به برخی کشورها از جمله چین، ترکیه، پرتغال و چند کشور دیگر ارسال کرده‌اند تا زمینه حضور ملی‌پوشان بسکتبال در آن کشورها فراهم شود. از طرف دیگر شنیده می‌شود مسئولان فدراسیون در نظر دارند در صورت امکان مذاکراتی را با فدراسیون بسکتبال اسپانیا داشته باشند تا در صورت موافقت آن کشور امکان برگزاری دوستانه با تیم‌ نخست رنکینگ جهان فراهم شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر