دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
02 فروردين 1402 - 14:07
در اعتراض به اظهارات اخیر وزیر دارایی این رژیم؛

پارلمان اردن رأی به اخراج سفیر رژیم صهیونیستی داد

پارلمان اردن رأی به اخراج سفیر رژیم صهیونیستی داد
پارلمان اردن امروز در اعتراض به اظهارات اخیر وزیر دارایی رژیم اسرائیل که جنجال زیادی در این کشور و سایر کشورهای عربی به پا کرده است، رأی به طرد سفیر این رژیم در أمان داد.
کد خبر : 838688

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، پارلمان اردن امروز چهارشنبه در اعتراض به اظهارات اخیر وزیر دارایی رژیم اسرائیل که جنجال زیادی در این کشور و سایر کشورهای عربی به پا کرده است، رأی به طرد سفیر این رژیم در أمان داد.

نمایندگان پارلمان اردن در جلسه امروز، اخراج سفیر تل‌آویو در اعتراض به اقدمات اخیر صهیونیست‌ها به رأی گذاشتند و طرد سفیر رژیم اسرائیل از امان با اجماع رأی آورد.

اردنی‌ها جواب صهیونیست‌ها را با نقشه بزرگ اردن و فلسطین دادند

در جریان جلسه امروز پارلمان اردن که برای بررسی اظهارات وزیر دارایی رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان و اردن تشکیل شده بود، اردنی‌ها همچنین نقشه‌ای را منتشر کردند که شامل اردن و اراضی اشغالی فلسطین است.

این اقدام در واکنش به نقشه‌ای بود که این هفته روی جایگاه سخنرانی اسموتریچ در فرانسه منتشر شده بود که در آن اردن و کرانه باختری جزوی از نقشه ادعایی اسرائیل بزرگ ترسیم شده بود.

یکشنبه این هفته، «بتزلائل اسموتریچ»، وزیر دارایی رژیم اسرائیل طی سخنرانی خود در پاریس، مدعی شد که ملتی به نام فلسطین وجود نداشته و این ملت ساخته و پرداخته یک قرن اخیر است. 

وزارت خارجه اردن طی دیروز و قبل از آن نیز به اظهارات و نقشه ای که در این نشست منتشر شده بود، واکنش نشان داد و سفیر رژیم اسرائیل را احضار کرد.

وزارت خارجه عربستان سعودی نیز در واکنش به این اقدام صهیونیست‌ها اعلام کرد که پادشاهی این کشور اظهارات توهین آمیز و نژادپرستانه یکی از مسئولان رژیم اسرائیل در مورد حقوق فلسطینیان و کشور آن‌ها را محکوم می‌کند.

اظهارات و اقدامات وزیر دارایی صهیونیست‌‌ها خشم فلسطینیان و واکنش کشورهای دیگر عرب مانند سوریه و امارات را نیز در پی داشت و آنها این اقدمات و اظهارات را محکوم کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر