دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 فروردين 1402 - 11:28
در گفت و گو با آنا

رستمیان: می خواهم با سرعت خرگوش به اهدافم برسم/ امیدوارم ورزشکار سال انتخاب شوم

رستمیان: می خواهم با سرعت خرگوش به اهدافم برسم  امیدوارم ورزشکار سال انتخاب شوم
تیرانداز المپیکی کشورمان گفت: خداراشکر با توجه به نتایج خوبی که در مسابقات مهم گرفتم جزو کاندید‌های برترین ورزشکاران سال ایران شدم.
کد خبر : 838214

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، هانیه رستمیان دانشجوی رشته علوم ورزشی در دانشگاه الزهرای تهران که در تپانچه دارنده تنهاترین مدال قهرمانی جهان در تاریخ این رشته برای بانوان ایران است. او توانست در سال جاری به عنوان اولین ورزشکار ایران در رشته تیراندازی به سهمیه المپیک برسد.

خبرنگار آنا با این بانوی تیرانداز گفت و گوی متفاوتی را انجام داده که در زیر می خوانید:

آنا: چه شد وارد رشته تیراندازی شدی؟

به دلیل شغل پدرم برای زندگی به بندرعباس رفتیم و من آنجا از سال ۱۳۸۹ وقتی ۱۲ سالم بود وارد رشته تیراندازی شدم تا اینکه یکسال بعد به تهران بازگشتیم. روز اولی که به باشگاه رفتم از سنین ۱۳ سالگی ثبت نام می‌کردند، اما استعدادی که مربی‌ام در من دید، سنم را یکسال بزرگتر اعلام کرد.

آنا: سال ۱۴۰۱ برای شما چطور بود؟

خداراشکر مسابقاتی که در سال گذشته شرکت کردم هم تجربه خوبی برایم بود و هم اینکه توانستم در آن‌ها نتایج خوبی بگیرم، تقریبا در هر مسابقه جهانی که رفتم فینالیست شدم. خیلی اتفاقات خوبی برای من رخ داد به طوری که هم رنکینگم را ارتقا دادم و هم به مهم‌ترین مسابقه سال یعنی فینال فینالیست‌ها در مصر صعود کردم و حضور در این مسابقه یکی از اهداف بزرگم بود که به آن دست یافتم. امیدوارم سال آینده بهتر از امسال باشم.

آنا: سال آینده به نام خرگوش نامگذاری شده.

امیدوارم با سرعت خرگوش به اهداف خودم برسم.

آنا: شما جزو کاندیدای برترین ورزشکار سال ایران شدی. درباره این مساله چه نظری داری؟

خداراشکر با توجه به نتایج خوبی که در مسابقات مهم گرفتم جزو کاندید‌های برترین ورزشکاران سال ایران شدم و چون رأی مردمی است برایم با ارزش است.امیدوارم که به عنوان ورزشکار سال انتخاب شوم.

آنا: دوست‌ داری سال آینده چه اتفاقی بیفتد که تا به الان برای شما رخ نداده است؟

خوب من در عرصه ورزشی موفقیت‌هایی کسب کردم و هم به مدال جهانی و هم جام جهانی رسیدم و تنها جای مدال بازی‌های آسیایی در ویترین افتخارات من خالی است و ان‌شا‌ءالله با آمادگی کامل به این رویداد بروم و بهترین نتیجه را هم بگیرم تا به این هدفم برسم.

آنا: برای سال جدید چه پیامی داری؟

ان‌شاءالله برای همه سالی خوب همراه با سلامتی و پر از شادی باشد و همه به اهدافی که دارن در سال ۱۴۰۲ برسند.همچنین برای همه‌ی ورزشکاران هم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم سالی پر مدال و درخشان برای آنها باشد.

آنا: بهترین اتفاق سال قبل برای شما؟

کسب سهمیه المپیک بهترین اتفاق ۱۴۰۱ برای من بود. خوشحالم که توانستم اولین سهمیه‌ ایران را برای المپیک پاریس بگیرم. امیدوارم بقیه تیراندازان هم در سال ۱۴۰۲ بتوانند سهمیه بگیرند و با سهمیه کامل در المپیک شرکت کنیم.

آنا: اهل مطالعه هم هستی. اوقات فراغت خود را با چه کتاب‌هایی می‌گذرانی؟

 بله به مطالعه علاقه دارم و بیشتر کتاب‌های روانشناسی می‌خوانم، یکی از کار‌هایی است که قبل مسابقه باعث آرامش و تمرکز بیشترم می‌شود.

آنا: لحظه تحویل سال قرار بود هند باشی که به مسابقات نرفتید.

قرار بود در هند برای مسابقه جهانی باشم که متاسفانه کنسل شد و همین امر باعث شده امسال کنار خانواده ام باشم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته