دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 اسفند 1401 - 11:55
توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ارومیه؛

«حساب فرکتال‌ها و کاربرد‌های آن» به زبان انگلیسی چاپ و منتشر شد

«حساب فرکتال‌ها و کاربرد‌های آن» به زبان انگلیسی چاپ و منتشر شد
کتاب «حساب فرکتال‌ها و کاربرد‌های آن» به زبان انگلیسی توسط عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه به چاپ رسید.
کد خبر : 837806

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از ارومیه، حساب فرکتال‌ها و کاربرد‌های آن، نخستین کتابی است به زبان انگلیسی که توسط علیرضا خلیلی گلمانخانه عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تألیف شده و در انتشارات معتبر بین‌المللی world scientific به چاپ رسیده است.

کتاب حساب فرکتال‌ها و کاربرد‌های آن حساب فراکتال‌ها را معرفی می‌کند که ساختار ریاضی جدیدی برای آنالیز هندسه فراکتال‌ها بوده و مبنایی برای تحقیق و توسعه را در زمینه‌های مختلف علوم فراهم می‌کند. این کتاب برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های ریاضی و فیزیک که به ریاضیات عمومی، فیزیک کوانتومی و مکانیک آماری تسلط دارند قابل درک بوده و برای محققانی که روی ساختار‌های فراکتال در رشته‌های مختلف علوم و مهندسی سروکار دارند مفید است.

چاپ کتاب حساب فرکتال‌ها و کاربرد‌های آن به زبان انگلیسی

خلیلی در طول دوران تحصیل دکتری در هندوستان، موفق به دریافت جایزه UGC دولت هند شده و بعد از اتمام این دوره در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تدریس می‌کند. بعد از این دوره وی با دریافت فرصت مطالعاتی از دانشگاه مکزیک سیتی در دانشگاه دارای رتبه در تعداد مقالات و بالاترین h ایندکس ۲۶ بوده دو بار به‌عنوان پژوهشگر برتر استان آذربایجان غربی و جزء دانشمندان دو درصد انتخاب شده است.

کتاب حساب فرکتال‌ها و کاربرد‌های آن را می‌توان در https://www.worldscientific.com/worldscibooks/۱۰.۱۱۴۲/۱۲۹۸۸#t=aboutBook مشاهده کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته