دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 اسفند 1401 - 07:48
از دانش‌آموختگی ۱۶ هزار دانشجو تا توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان

ربع قرن تلاش دانشگاه آزاد در شهر آبشار‌ها و لاله‌های واژگون

ربع قرن تلاش دانشگاه آزاد در شهر آبشار‌ها و لاله‌های واژگون
دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان الیگودرز اکنون از ۷۰ باب کارگاه و آزمایشگاه تخصصی، مرکز رشد با ۲۱ واحد فناور، مزرعه ۱۳ هکتاری و گلخانه تحقیقاتی و ... بهره‌مند است.
کد خبر : 837653

گروه استان‌های خبرگزاری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز با پیگیری مسئولان وقت این شهرستان ۲۷ اسفند ۷۶ به صورت مرکز آموزشی زسر پوشش دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک (منطقه ۵ دانشگاه آزاد اسلامی) دایر و در دو رشته دانشگاهی کارشناسی اقتصاد و کاردانی نقشه‌کشی صنعتی به پذیرش دانشجو در یک ساختمان استیجاری اقدام کرد.

با تلاش‌های انجام‌شده و تملک ۳۳ هکتار زمین، دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز اکنون دارای بیش از ۳۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، پژوهشی، اجرایی ورزشی، رفاهی فرهنگی و.. است.

واحد دانشگاهی الیگودرز اکنون دارای دانشکده علوم پزشکی با پنج رشته، دانشکده فنی و مهندسی با ۵۱ رشته، دانشکده علوم انسانی با ۳۸ رشته دانشکده علوم پایه با ۴ رشته است.

حدود ۳۰۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز تحصیل می‌کنند و تاکنون بیش از ۱۶ هزار دانشجو از این واحد دانشگاهی دانش‌آموخته شده‌اند.

بیش از ۶۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز تدریس دارند و فعال هستند و این دانشگاه از ۷۰ باب کارگاه و آزمایشگاه تخصصی و یک مرکز رشد با ۲۱ واحد فناور مستقر در آن و یک مزرعه ۱۳ هکتاری و گلخانه تحقیقاتی و ... بهره‌مند است.

برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز در سال ۱۴۰۲ و مسیر پیش رو، راه‌اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی با رویکرد دانشگاه مهارت‌محور و اشتغال‌آفرین، توسعه رشته‌های علوم پزشکی و تحصیلات تکمیلی، توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و گلخانه تحقیقاتی و افزایش درآمد‌های غیرشهریه‌ای است.

انتهای پیام/

ارسال نظر