دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
استاندار تهران تاکید کرد؛

اشتغالزایی در استان تهران با کمک شرکت‌های دانش بنیان

اشتغالزایی در استان تهران با کمک شرکت‌های دانش بنیان
استاندار تهران با اشاره به اینکه بخش بزرگی از شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران مستقر هستند گفت: اساس تامین اشتغال در استان از طریق شرکت‌های دانش بنیان خواهد بود.
کد خبر : 829690

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری آنا، علیرضا فخاری استاندار تهران در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که ظهر امروز ۱۲ بهمن ماه به مناسبت دهه فجر برگزار شد، با بیان اینکه استان تهران با جمعیتی بیش از ۱۷ میلیون نفر، از جمله استان‌های پرجمعیت کشور محسوب می‌شود و از نظر جمعیت رتبه اول و به لحاظ سرزمینی در رتبه ۲۹ قرار دارد. 

وی افزود: ۹۳ درصد از جمعیت تهران در حوزه شهری قرار دارد و ما با انبوهی از جمعیت شهرنشین مواجه هستیم.

فخاری با اشاره به اینکه بخش بزرگی از شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران مستقر هستند و ۵۰ درصد سپرده‌های بانکی در استان تهران و ۵۰ درصد سهم گردش اقتصادی کشور در این استان است گفت: استان تهران سهم بزرگی در اقتصاد ملی دارد و با توجه به آنچه بیان شد ما نیازمند اختصاص برنامه جدید، نگاه جدید و پویش جدید هستیم.

استاندار تهران بیان کرد: قابلیت‌های دیگری مانند بخش بزرگی از صادرات غیر نفتی در این استان وجود دارد که در حال حاضر  صورت می‌گیرد.

فخاری گفت: در حوزه حمل و نقل، مسکن و خدمات با مواردی مواجه هستیم و باید چشم انداز جدیدی را ایجاد کنیم و باید مواردی مانند تامین آب را به صورت جدی در دستور کار قرار دهیم.

استاندار تهران با اشاره به برنامه های پیش رو استان گفت: امسال ۸۷۴ پروژه در دهه فجر با اعتبار ۲۶/۵ هزار میلیارد در بخش های مختلف افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۱۳۸ پروژه با اعتبار ۱۶ هزار میلیارد تومان در بخش اقتصادی صورت میگیرد گفت: در مجموع ۱۰۰ هزار اشتغال در این بخش ایجاد خواهد شد و ۵۳ پروژه کلنگ زنی نیز با ۳ هزار میلیارد اعتبار در این دهه خواهیم داشت.

فخاری با اشاره به اینکه در این استان با افزایش ۴۰ درصدی صادرات نسبت به سال قبل مواجه بودیم گفت: ۲.۳ میلیون سفر درون شهری داریم که بخش جزئی آن در حوزه ریلی است.

وی  بیان کرد: باید بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل  ریلی ترغیب کنیم، تخصیص تسهیلات برای سرمایه‌گذاری و رفع موانع اشتغال است ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای سال ۱۴۰۱به ما اختصاص دادند که با رایزنی به ۳ هزار و ۲۰ میلیارد تبدیل شد و ما رتبه اول را از نظر تسهیلات اشتغال داشتیم و ۳۹۲۰ نفر اشتغال ایجاد شد.

استاندار تهران با بیان اینکه یکی از کارهای خوبی که در سال جاری رصد و به نتیجه رسید ۲۰۱ واحد تولیدی راکد فعال شد گفت:  با همفکری که صورت پذیرفت در شورای هماهنگی استان برنامه ریزی برای بودجه سال ۱۴۰۲ داشتیم.

وی ادامه داد: تامین معیشت مردم به عنوان اولویت اول در برنامه ۱۴۰۲ و اساس اشتغال از طریق شرکت های دانش بنیان و سلامت زنان وخانواده در اولویت های بعدی ما قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته