دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 بهمن 1401 - 11:10
در واکنش به نامه جبلی؛

وزیر ارشاد: به شدت حامی تقویت شبکه نمایش خانگی هستم

وزیر ارشاد: به شدت حامی تقویت شبکه نمایش خانگی هستم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع شبکه نمایش خانگی برای حوزه فرهنگ و هنر یک فرصت است و من به شدت حامی تقویت آن‌ هستم.
کد خبر : 829638

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی امروز(چهارشنیه) در حاشیه جلسه هیئت دولت، گفت: اهالی رسانه‌ شاهد بودند که چه شور و شوق و شعف فوق العاده ای در جشنواره تئاتر فجر حاکم بود و و جوانان و اهالی فرهنگ و هنر از آن استقبال کردند.

وی با بیان اینکه از امروز نمایشگاه «خانواده خوب» در تهران برپا می شود،افزود: در این نمایشگاه از تولیدکنندگان البسه مناسب و خریداران حمایت ویژه خواهد شد.

وزیر ارشاد همچنین اعلام کرد: اختتامیه جشنواره شعر فجر جمعه برگزار می شود.

اسماعیلی درباره نامه اخیر رئیس صداوسیما، گفت: ما با دوستان سازمان صدا و سیما اتفاق نظر داریم که موضوع شبکه نمایش خانگی یک فرصت برای حوزه فرهنگ و هنر است.

وی با بیان اینکه من فکر می کنم گلایه رئیس صدا و سیما ناشی از عدم اجرای قانون بود،گفت: به شدت حامی تقویت شبکه نمایش خانگی هستم.

وزیر ارشاد درباره اظهار نظر یکی از فعالان سیاسی درباره هنرمندان که در فضای مجازی پخش شده است، گفت: بر اساس بررسی ها مشخص شد که فایل منتشر شده، تقطیع شده است؛ من گفتم یک پیکیری قضایی و حقوقی شود که مساله روشن شود؛ گوینده نیز عذرخواهی کرد و توضیح داد و توضیحاتی که ارایه کرد، مقبول جامعه هنری واقع شد.

اسماعیلی تاکید کرد: ما دنبال ایجاد وحدت و همگرایی بین اهالی فرهنگ و هنر هستیم و امیدواریم دیگر از این سوءتفاهم ها بوجود نیاید.

وی همچنین با بیان اینکه شخص رئیس جمهور و دولت معتقدند که مساله حجاب یک مساله فرهنگی و اجتماعی است و این مساله جز راه فرهنگی و اجتماعی راه دیگری برای مدیریت ندارد،گفت: رئیس جمهور مخالف رویکرد سیاسی و امنیتی با موضوع پوشش بوده و معتقد جامعه ایرانی یک جامعه عمیقا عفیف است و اگر هم جایی اخلالی داریم باید با رویکرد فرهنگی برخورد کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: این موضوع در مجموعه ای در وزارت ارشادسازماندهی شده و کارهای ایجابی نظیر همین نمایشگاه خانواده خوب در همین راستاست.

اسماعیلی افزود: تمام تلاش دولت این است که با نگاه فرهنگی با پدیده های فرهنگی توضیح دهیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های فرهنگی اعم از دولتی و خارج از دولت در این مجموعه عضو هستند که نظیر شورای فرهنگ عمومی فعالیت دارد،گفت: قرارگاه زیست عفیفانه در قالب یک کار جمعی فشرده شکل گرفته است و ابعاد فعالیت آن به تدریج گسترده خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر