دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
03 دی 1401 - 13:23
با هدف گردآوری و پرورش ایده‌ها برگزار می‌شود؛

برگزاری مسابقه دانشجویی دانش‌آموزی «دست‌سازه‌های کویر»

برگزاری مسابقه دانشجویی دانش‌آموزی «دست‌سازه‌های کویر»
دومین دوره از مسابقه «دست‌سازه‌های کویر» با هدف گردآوری و پرورش ایده‌های دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود.
کد خبر : 821844

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از سمنان، دومین دوره از مسابقه دست سازه‌های کویر با هدف گردآوری و پرورش ایده‌های دانش‌آموزی و دانشجویی در مدارس سمنان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزار می‌شود.

آیین رونمایی از پوستر جشنواره مشترک (دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان و اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان) در رویداد عصر امید استانی با حضور مسئولان دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش برگزار شد.

برگزاری مسابقه دانشجویی دانش‌آموزی «دست سازه‌های کویر»

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار آنا هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی و پرورش استعداد، دانشجویان و دانش آموزان و تقویت روحیه شور و نشاط بین آنان برشمرد و اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های استان سمنان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و کویری بودن این منطقه، برگزاری مسابقه در حوزه کویر با عنوان ساخت دست سازه‌های کویر و ایده‌پردازی با استفاده از امکانات کویر را مدنظر قرار دادیم.

برگزاری مسابقه دانشجویی دانش‌آموزی «دست سازه‌های کویر»

 سمانه بهرامیان به برگزاری نخستین دوره این مسابقه با محور کویر اشاره کرد و افزود: نخستین دوره این مسابقه سال ۹۸ و همزمان با همه‌گیری کرونا به‌صورت مجازی برگزار شد و در دور دوم برگزاری این جشنواره با توجه به بحران آب در منطقه، نگاه‌ها معطوف به معضل کمبود آب خواهد بود. این مسابقه در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی برگزار و محور اصلی ایده پردازی و ساخت دست سازه‌هاست. تلاش می‌کنیم با تشکیل کارگروه‌های تخصصی از ایده‌های برتر و ایده‌هایی که قابلیت اجرایی شدن دارند، حمایت کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر