دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 آذر 1401 - 13:48
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با آنا:

مجلس باید برای تغییر «ساختار سیاسی به پارلمانی» اقدام کند

مجلس باید برای تغییر «ساختار سیاسی به پارلمانی» اقدام کند
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مجلس باید قدمی در راستای تغییر «ساختار سیاسی – پارلمانی» که مقام معظم رهبری هم اشاره‌ای به آن داشته اند، برداریم.
کد خبر : 817902

ولی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، درباره تببین نقاط قوت مجلس در مدت زمان سپری شده، گفت:حتما این مردم هستند که باید نمره‌ای به اقدامات و فعالیت‌های مجلس در مدت زمان سپری شده بدهند.

وی افزود: قطعا اقدامات ما با انچه که در شان معیشت مردم و آرمان هایی که امامین انقلاب ترسیم کرده اند، فاصله دارد و نمی توانیم این موضوع را کتمان کنیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شان مردم ایران بالاتر از برخی مسائل معیشتی است، بیان کرد: در حال حاضر مردم با موضوعات معیشتی و تورم بالا روبه رو هستند و ما شرمنده انها هستیم با این حال مجلس نیز به فراخر وظایف خود اقدامات موثری را در زمینه بهبود شرایط اقتصادی مردم انجام داد.

اسماعیلی تاکید کرد: قانون رفع موانع تولید یکی از قوانین برتر و موثری بود که در این مجلس طرح شد. همچنین قانون مالیات از خانه های خالی در این مجلس مطرح شد تا دولت از این بخش در آمدزایی خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به بررسی طرح تعارض منافع در کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: این طرح برای نخستین بار در مجلس مطرح شد که الحمدالله کلیات و جزئیات آن در کمیسیون رای آورد و هم اکنون در دستور صحن علنی مجلس قرار دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به طرح قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در مجلس یازدهم،گفت: این موضوع یکی از مطالبات مردم و مقام معظم رهبری بود که به آن جامعه عمل پوشانده شد،از این رو ما در قالب این قانون امکانات و تسهیلات خوبی در اختیار زوج های جوان برای فرزندآوری قرار دادیم.

اسماعیلی با اشاره به نقاط ضعف مجلس که باید جبران شود،گفت: به واقع ما در این مجلس می توانستیم در زمینه تغییر ساختار سیاسی کشور قدم های مثبتی برداریم.

وی تاکید کرد: مجلس باید مقدمات فعالیت احزاب را فراهم و قانون مند کند و انتخابات را به سمت استانی و ملی نزدیک کند. ما در این فرایند باید تلاش کنیم تا احزاب را جایگزین جبهه‌های خلع الساعه‌ای که روزی می‌آیند و فردا فراموش می شوند، کنیم.

نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: بنابراین ضرورت دارد تا مجلس به اینگونه مباحث هم رود کند تا ما قدمی در راستای تغییر ساختار سیاسی – پارلمانی که مقام معظم رهبری هم اشاره‌ای به آن داشته اند، برداریم،از این رو ضرورت دارد هم پای جراحی اقتصادی یک جراحی سیاسی هم مدنظر قرارگیرد که متاسفانه انجام نشد و به اعتقاد بنده این مسئله یکی از نقاط ضعف مجلس بود که باید جبران شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نظرات بینندگان ۱ نظر
ناشناس
France
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸
۰
لابد در نظام پارلمانی با نمایندگان مجلسی که در دوره های مختلف سراغ داشته ایم و علاقه به شفافیتی ؟! که ار خود نشان داده اند اوضاع بی دولتی لبنان و عراق مد نظر ایشان است … آنهم در چنین شرایطی !
هلدینگ شایسته