دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 آبان 1401 - 16:34
رئیس دانشگاه آزاد خراسان‌رضوی:

۱۱ دانشمند ۲ درصد جهان استادان دانشگاه آزاد خراسان‌رضوی هستند

۱۱ دانشمند ۲ درصد جهان استادان دانشگاه آزاد خراسان‌رضوی هستند
محسن مرادی عنوان کرد: ۱۱ دانشمند ۲ درصد جهان از استادان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی هستند؛ چراکه در شرق كشور یكی از قطب‌های اثرگذار آموزش عالی است.
کد خبر : 815042

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از مشهد، نشست سراسری رؤسای دبیرخانه‌های برنامه علمی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی  با حضور معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد مشهد برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی در این نشست با اعلام اینکه ۶۱ هزار و ۳۴۰ دانشجو در واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی در حال تحصیل هستند، اظهار کرد: این آمار در واحد مشهد ۳۰ هزار و ۴۰۰ دانشجو است، همچنین ۹۲۸ عضو هیئت علمی و یک‌هزار و ۱۵۰ کارمند در واحد‌های دانشگاهی خراسان‌رضوی مشغول خدمت به دانشجویان هستند.

۱۱ دانشمند دو درصد جهان استادان دانشگاه آزاد خراسان‌رضوی هستند

محسن مرادی با اشاره به نقش بی‌بدیل دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی در حوزه آموزش عالی از سهم ۳۴ درصدی این دانشگاه در آموزش عالی خبر داد و افزود: ۱۱ دانشمند دو درصد جهان نیز از استادان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی هستند و این مجموعه آموزش عالی در شرق کشور یکی از قطب‌های اثرگذار آموزش عالی است.

وی از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جاری در سطح استان خراسان‌رضوی خبر داد و با اشاره به ظرفیت‌های کارگاهی و آزمایشگاهی عنوان کرد: در حال حاضر تجهیزات بسیار ارزشمندی در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه آزاد استان خراسان‌رضوی موجود است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان‌رضوی، سامانه پایش و برنامه‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از کار‌های فاخر و اثرگذار این دانشگاه عنوان کرد و افزود: استمرار به تعهد انجام فرآیند‌های سامانه پایش، پیگیری و عملیاتی شدن برنامه‌های علمی برای گره‌گشایی از مشکلات کشور تعهد بالاتری است که باید تلاش کنیم از رهگذر این سامانه گره‌ای از مشکلات کشور را باز کنیم.

۱۱ دانشمند دو درصد جهان استادان دانشگاه آزاد خراسان‌رضوی هستند

مرادی افزود: این حرکت دانشگاه را به جامعه معرفی می‌کند و بارقه‌های امید را در دل صنعت روشن نگه می‌دارد.

در ادامه این نشست، برنامه‌های ارائه شده استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی با حضور محمد علی‌اکبری، معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شد.

برنامه‌های علمی صنایع خودرو، مدیریت سازمان‌های بزرگ مقیاس، فرآورده‌های زیستی و برنامه علمی سنگ‌ها، کانی‌ها و صنایع مرتبط به عنوان چهار برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی توسط اسماعیل خیرخواه، رئیس دبیرخانه برنامه‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌رضوی در این جلسه ارائه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر