دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 شهريور 1401 - 13:10
ابراهیم قاسمپور:

کی‌روش سر یک سفره آماده نشست/ حضور او به لحاظ فنی تغییری در تیم ایجاد نمی‌کند

کد خبر : 806705

ابراهیم قاسمپور در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره لیست کی روش برای حضور در اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت لیست اول بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی برای سیاه نمایی بود و اینکه یک عده را با این لیست گول بزنند وگرنه کی روش مگر به لیگ ما اشراف و شناخت دارد که بخواهد چنین بازیکنانی را برای اردوی تیم ملی دعوت کند، این لیست تحمیل شده بود البته کی روش بیشتر نظرات نادرست خود را به ما تحمیل می‌کند. ولی در کل لیست اولیه مدنظر آنها نبوده و نیست و بیشتر هماهنگ شده با مسئولان خود فدراسیون فوتبال بود و خرد جمعی در آن وجود نداشت.

لیست اولیه کی‌روش سیاه‌نمایی بود

وی گفت: البته هر مربی سلیقه و نظرات خاص خودش را دارد و نمی توان بر آن خرده گرفت. مربی بر اساس تاکتیک و تفکراتی خود بازیکنان را انتخاب می‌کند. اگر هر مربی دیگری بود چه ایرانی و چه خارجی بر اساس نظر و سلیقه شخصی خود بازیکنان مورد نظرش را انتخاب می‌کرد. در لیست کی‌روش، بیشتر بازیکنان لژیونر هستند و هر مربی دیگری بود این بازیکنان را انتخاب می‌کرد؛ بنابراین چندان تغییر ایجاد نشده است.

نقطه قوت کی‌روش مقابله با بازیکن‌سالاری است

وی در مورد بازگشت کی‌روش به تیم ملی کشورمان گفت: سفرهای برای کی‌روش پهن شده و او یک لقمه آماده را برداشته است. به نظر من با آمدن یا نیامدن کی روش تغییر در تیم ملی و نتیجه گیری آن در تیم ملی ایجاد نمی‌شد. ضمن اینکه شاید یکی از عوامل نتیجه نگرفتن تیم ملی در جام جهانی خود کی‌روش باشد؛ چرا که بازیکنان همه دو شقه شدند و اختلافات زیادی بین آنها به وجود آمد.البته نقطه قوت کی روش مدیریت و نظم تیمی که این سرمربی دارد. فوتبال ما نیاز به چنین افرادی دارد که با بازیکن سالاری مقابله کند و به نظرم او می‌تواند چنین کاری را در تیم ملی انجام دهد.

به لحاظ فنی تغییری در تیم ایجاد نمی‌شود

قاسم پور ادامه داد: اما معتقدم به لحاظ فنی این مربی نمی‌تواند کاری در تیم ملی انجام دهد. زمانی که ما در کمیته فنی بودیم، دایی را برای هدایت تیم ملی انتخاب کردیم. به این خاطر که کاریزما و شخصیت و همچنین وجه بین المللی را در فوتبال دارد و به خوبی می تواند تیم را مدیریت کند. اما به لحاظ فنی در این مدت کوتاه، تنها کی‌روش بلکه هیچ مربی دیگری نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. با این حال من امیدوارم تیم ملی در جام جهانی حضوری عزتمندانه داشته باشد.

کی‌روش به دنبال برگرداندن آبروی از دست رفته خود است

پیشکسوت فوتبال کشورمان در مورد نظم دفاعی کی‌روش اظهار کرد: مربی مثل کی‌روش تفکرات حرفه‌ای دارد. او به فکر کسب یک نتیجه آبرومندانه است و به همین خاطر در گذشته،  سیستم دفاعی یا اتوبوس‌وار را در دستور کار قرار  داد. او با همین شیوه توانست نتایج آبرومندانه کسب کند. یکی از دلایلی که مسئولان ورزش دوباره به سراغ او رفتند همین موضوع بود. قطعاً سیستم دفاعی کار را راحت‌تر می‌کند. چرا که کار هجومی برنامه‌ریزی و فکر می‌خواهد.. من فکر میکنم او در جام جهانی همچنان همین شیوه را انتخاب و یک نتیجه آبرومندانه کسب کند. کی‌روش هدفش این است که اعتبار از دست رفته خودش را در فوتبال برگردانند این مربی در مصر و کلمبیا نتوانست نتیجه بگیرد. در کلمبیا یکی از ضعیف‌ترین نتایج را به بار آورد.

نباید با مهره‌هایی همچون نکونام بازی کرد

وی در مورد حضور نکونام بعد از جام جهانی به عنوان سرمربی تیم و کی‌روش به عنوان مدیر فنی اظهار کرد: به نظرم این صحبت‌ها بیشتر بازی با مهره‌هاست. امیدوارم مسئولان ورزش همانطور که قشنگ حرف می‌زنند؛ قشنگ هم عمل کنند. نکونام یکی از بازیکنان باهوش و سرمایه‌های فوتبال ایران است. اگر قرار باشد به عنوان سرمربی در تیم ملی حضور پیدا کند باید از مسئولان تعهد بگیرد که به او زمان لازم را بدهند. الان چرا مهدی مهدوی کیا را کنار گذاشته‌اند به این خاطر که او زیر بار خیلی مسائل نرفت و طبق عقیده و نظر خودش تیم را جلو برد. ما نباید نکونام را بسوزانیم از مهره‌های فوتبال ایران است که می‌تواند در آینده کمک زیادی به تیم ملی کند.

انتهای پیام/4057/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته