دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 دی 1400 - 09:19
محبی:

اخلاص و بصیرت ویژگی‌ منحصربه‌فرد شهید سلیمانی بود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان، عمق، لطافت فکری، اخلاص و بصیرت را از ویژگی‌های منحصربه‌فرد شهید سلیمانی برشمرد.
کد خبر : 632574
محبیبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از زرقان، مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور سراج‌الدین محبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان در مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام برگزار شد.
بیشتر بخوانید:


عَلَم شهید سلیمانی در دنیا نمونه مبارزه و جهاد است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان در این مراسم اظهار کرد: درباره شهید و شهادت سخن گفتن دشوار است، به‌خصوص سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی که نه‌تنها مربوط به ایران یا جهان اسلام، بلکه مربوط به بشریت است و در قلوب انسان‌های آزاده جای دارد.


محبی عنوان کرد: باید سال‌ها در ابعاد وجودی و شخصیتی شهید سلیمانی تحقیق و تفحص کرد تا که قطره‌ای از اقیانوس عمیق از حقیقت او را درک کرد. شهید سلیمانی حقیقت زندگی دنیوی را عمیقاً شناخته بود و از سطح به عمق رفته بود و دنیا را ورای ظواهر فریبنده می‌دید.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان مطرح کرد: حاج قاسم دریافته بود که دنیا با جاذبه‌ها، لذت‌ها و چرب و شیرینش ناپایدار و گذراست و با تمام وجود به این حقیقت واقف شده بود که دنیا گذرگاه است و آخرت منزلگاه.


نگاه شهید سلیمانی به دنیا از بالا به پایین بود


محبی متذکر شد: نگاه شهید سلیمانی به دنیا از بالا به پایین بود؛ اما درک این معنا موجب نشده بود که ره به تفریط برده و گوشه انزوا اختیار کند و صرفاً به عبادت رهبانیت‌گونه بپردازد؛ بلکه او دقیقاً به این حدیث شریف نبوی(ص) که فرمود: «إنّما رَهبانِیَّةُ اُمَّتی الجِهادُ فی سبیلِ اللّهِ» عمل کرد.


وی عمق، لطافت فکری، اخلاص و بصیرت را از ویژگی‌های منحصر به فرد شهید سلیمانی برشمرد و با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که حاج قاسم را مظهر تلاش و کار خستگی‌ناپذیر و حیرت‌انگیز دانستند، افزود: سردار قهرمان ملت ایران در همه کارها و فعالیت‌های بی‌پایانش در حد تحسین‌برانگیزی از شجاعت و شهامت و در عین حال عقلانیت برخوردار بود و ضمن شناخت دقیق از دشمن، امکانات و ابزارهایش بدون ذره‌ای بیم با قدرت و تدبیر وارد میدان مقابله می‌شد و کارهای اعجاب‌انگیزی انجام می‌داد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان توضیح داد: شهید سلیمانی در عین صلابت و با وجود بحران‌های متعدد آرامشی خاص داشت و برای آنها تدبیر می‌کرد که این به واسطه توکل و اخلاص به وجود آمده بود.


محبی تأکید کرد: شهید سلیمانی به آرزوی دیرینه خود که شهادت مانند علمدار کربلا بود، دست یافت و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت و وظیفه ما نهادینه کردن مکتب سلیمانی به‌عنوان نماد و الگوی کاربردی در جامعه است.


وی تشریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان باید دری باز کنیم تا هرکس در حد توان خود به تبیین شخصیت شهید سلیمانی بپردازد، هرچند در عرصه تبیین این مکتب اقداماتی صورت گرفته، اما دچار کاستی‌هایی هستیم و در این راستا از استادان دانشگاه انتظاری فراتر از این وجود دارد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان خاطرنشان کرد: استادان بسیجی در این زمینه وظیفه بیشتری برعهده دارند و باید با توجه به منویات مقام معظم رهبری و رسالت خود در این راستا گام برداریم تا مکتب تمدن‌ساز و انسان‌ساز شهید سلیمانی را به خوبی به جامعه معرفی کنیم.


انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته