دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 آذر 1400 - 14:37
گنجی مطرح کرد؛

آماده‌سازی ۹۲۰ بلوک خوابگاهی ویژه اسکان دانشجویان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در بازدید از خوابگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی گفت: ۹۲۰ بلوک خوابگاهی ویژه اسکان دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی در نظر گرفته شده است.
کد خبر : 626334
مسعود گنجیبه گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از صندوق رفاه دانشجویان، مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان از بلوک ۴ و سالن Game و سالن TRX خوابگاه پسران، بلوک ۴ و ۷ در دست احداث خوابگاه دختران دانشگاه شهید بهشتی و فضای موتورخانه و آشپزخانه بازدید و از نزدیک در جریان روند اقدامات صورت گرفته برای تعمیر و بهسازی در خوابگاه‌ها قرار گرفت و در این بازدید زمین چمن مصنوعی دختران و بخش بازسازی شده خوابگاه کچوئی افتتاح شد.


رئیس صندوق رفاه دانشجویان در حاشیه این بازدید، با اشاره به کاهش ظرفیت خوابگاه‌ها در صورت حضوری شدن آموزش گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا مقرر شده است دانشگاه‌ها در اولین فرصت کلاس‌ها را به‌صورت حضوری برگزار کنند. برای تحقق این امر باید شرایط مناسب اسکان دانشجویان در خوابگاه فراهم شود؛ براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی به نصف تقلیل پیدا کرده‌است؛ با تمهیدات صورت گرفته قریب به ۵۰ درصد دانشجویان در خوابگاه‌های ملکی و مابقی در خوابگاه‌های خودگردان مستقر خواهند شد.


گنجی با اشاره به افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویی، تاکید کرد: برای حمایت از دانشجویان و افزایش امنیت رفاهی آنان، میزان وام ودیعه مسکن به دو برابر افزایش یافته است، این وام پس از شناسایی دانشجویان واجد شرایط، از طریق صندوق رفاه در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرد تا بعنوان ودیعه برای اجاره خوابگاه‌های دانشجویان متقاضی واجد شرایط پرداخت شود. در سطح کشور بالغ بر ۲۰۲ هزار دانشجوی ساکن در خوابگاه داریم که براساس مصوبه ستاد ملی کرونا به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باید نیمی از این جمعیت در ۹۲۰ بلوک خوابگاهی دولتی و بقیه در خوابگاه‌های خودگردان اسکان یابند.


انتهای پیام/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته