دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 مهر 1400 - 10:48
آنا گزارش می‌دهد؛

جزئیات تازه از طرح پرحاشیه «صیانت از حقوق کاربران» / «یکشنبه» اولین جلسه کمیسیون مشترک برگزار می‌شود

اولین جلسه کمیسیون مشترک به‌منظور بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی و پیام‌رسان‌های اجتماعی در یکشنبه هفته آینده (۱۹ مهرماه) برگزار می‌شود.
کد خبر : 612563
شبکه اجتماعی

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ابتدای مردادماه امسال به بررسی طرح صیانت، براساس اصل ۸۵ قانون اساسی رأی مثبت داده و بررسی آن را به کمیسیون ویژه‌ای که با حضور نمایندگان منتخب تشکیل شده، سپردند.


همچنین طبق تصمیم نمایندگان مجلس، مقرر شد که کمیسیون ویژه‌ای برای بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی متشکل از نمایندگانی از کمیسیون‌های مرتبط با موضوع، تشکیل شود و به گفته نمایندگان مجلس، ۲۳ تن از نمایندگان کمیسیون‌های مختلف مجلس، براساس رأی‌گیری صورت‌گرفته در کمیسیون‌های مختلف و براساس تعداد مشخص‌شده از سوی هیئت‌رئیسه مجلس در کمیسیون مشترک حضور خواهند داشت.
بیشتر بخوانید:


طرح «صیانت از حقوق کاربران» جامع نیست
گفتنی است، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه کمیسیون مشترک به‌منظور بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی و پیام‌رسان‌های اجتماعی در یکشنبه هفته آینده (۱۹ مهرماه) خبر داد.


حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دراین‌باره گفته است: «مقرر شده است که رسانه‌ها حضور فعال‌تری در کمیسیون مشترک داشته باشند و تمامی نشست‌های آن علنی است؛ چراکه ما به مردم قول داده‌ایم که آن‌ها را از جزئیات بررسی طرح مذکور مطلع کنیم».


پیش‌تر نیز اخباری مبنی بر تغییر طرح از «صیانت» به «حمایت از حقوق کاربران» منتشر شده و مجید انصاری، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تغییرات اساسی در این طرح ایجاد شده است، گفته بود: «ممکن است بسیاری از پیشنهادهای طرح اولیه در بررسی‌های کمسیون مشترک، از سوی کارشناسان این حوزه و نمایندگان بازبینی و حتی حذف شود».


انتهای پیام/پ


انتهای پیام/

ارسال نظر