دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با حضور خاموشی صورت گرفت؛

رونمایی از جلد ۱۱ تا ۱۸ مجموعه دانشنامه اخلاقی شیعه

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور در مراسم رونمایی از جلد ۱۱ تا ۱۸ مجموعه دانشنامه اخلاقی شیعه گفت: نشر مطالب و اسرار مربوط به معاد به انسان بصیرت می‌بخشد.
کد خبر : 364451
046cefef-10ea-49f6-81c9-e4772e868b4e.jpg

 به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، مراسم رونمایی از جلد ۱۱ تا ۱۸ مجموعه دانشنامه اخلاقی شیعه با موضوع معاد (اسرار مرگ، قبر، برزخ و قیامت) اثر حجت‌الاسلام محمدرضا حاتم پوری کرمانی با حضور حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مسجد امام علی بن الحسین (ع) واقع در بلوار ابوذر تهران برگزار شد.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ابتدای این مراسم با اشاره به ولادت حضرت صدیقه کبری (س) و تلاوت آِیات سوره قدر، گفت: از امام صادق (ع) روایت است لیله القدر یعنی فاطمه زهرا (س). در توصیف قدر و منزلت این بانوی بزرگوار همین قدر بس که وجود او که به دنیا آمد سوره کوثر نازل شد.


وی با تأکید بر اهمیت مطالعه منابع شیعی در تفسیر قرآن ادامه داد: حضرت زهرا (س) منشأ یازده امام معصوم شد. آیا ما هم می‌توانیم خانواده‌ای تربیت کنیم که در زیر پرچم اهل‌بیت (ع) باشد؟ بله می‌توانیم. ما می‌توانیم سلمان‌ها و اباذرها تربیت کنیم. شهید حججی آرزو می‌کند که سر او در دیار غربت از قفا بریده شود و کسی هم به فریادش نرسد. این را مکتوب می‌کند و در ضریح می‌اندازد.


خاموشی یادآور شد: دوران می‌گذرد امامی می‌آید انقلاب می‌کند و در پس او رهبری می‌آید که پنجه در پنجه طاغوت اکبر می‌زند. تنها به تأسی از این خاندان بزرگ می‌شود تا به این مراحل رسید.


وی در بخش دیگری از سخنانش به بحث پیرامون اهمیت جایگاه مسجد پرداخت و تصریح کرد: ماجرای ایمان به خدا و اعتقاد به معاد به هم گره‌خورده است. اگر کسی ایمان به معاد نداشته باشد ایمانش کامل نیست.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به کتاب دانشنامه اخلاقی شیعه اظهار کرد: توجه این کتاب به این موضوع معطوف شده است که مؤمنانه ایمان به معاد داشته باشیم. پس در این اثر دقت کنید و حتماً به مطالعه آن بپردازید.


وی در ادامه سخنانش با تلاوت آیاتی از سوره معارج، گوشزد کرد: ایمان نداشتن به معاد باعث فسق و فجور می‌شود. نشر مطالب و اسرار مربوط به معاد به انسان نور بصیرت و ایمان می‌بخشد.


خاموشی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: بحث دیگر مسئولیت‌پذیری انسان است در قبال ایمان به معاد. اگر کسی به‌روز بازپسین معتقد باشد می‌داند که خداوند از او سؤال خواهد کرد که عمر خود را در چه راهی صرف کردی. آقای حاتم پوری ایمان و عمران علمی را برای ما به ارمغان آورده است. همه ما تلاش کنیم در این مسیر گام برداریم چون در روز قیامت تشخص ما به آن چیزی است که روح ما آن را کسب کرده است.


انتهای پیام/4090/


انتهای پیام/

ارسال نظر