دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در بازدید از غرفه آنا خبر داد:

آستاراخان اوراسیا را به تجار ایرانی نزدیک کرد

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با اشاره به سفر و انعقاد تفاهمنامه با آستاراخان گفت: طی 3 تفاهمنامه‌ای که با آستاراخان امضا شد، تجار ایرانی امکان فعالیت در حوزه تولیدی، گردشگری و همچنین پیگیری امور در دفتر ویژه بازرگانان را در این منطقه به دست آوردند.
کد خبر : 227148

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رضا مسرور، رئیس هیات‌مدیره منطقه آزاد انزلی با حضور در غرفه آنا با اشاره به سفرش به آستاراخان روسیه گفت: در این سفر 3 تفاهمنامه در حوزه‌های تولیدی، گردشگری و بازگشایی مجدد دفتر تجاری ایران منعقد شد.


وی ادامه داد: بر همین اساس، در بخش تولیدی، شرکت‌های ایرانی در منطقه اقتصادی لوتوس آستاراخان می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند و بر همین اساس، 20 هکتار از اراضی این منطقه به شرکت‌های ایرانی تخصیص داده شده و شرکت‌هایی که بتوانندکالاهای نیمه‌ساخته را در این منطقه تکمیل کنند، در بخش صادراتی این امکان را دارند تا این کالاها را با عوارضی به نسبت پایین‌تر به منطقه اوراسیا صادر کنند.


وی در خصوص قرارداد بخش گردشگری با این منطقه نیز اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهمنامه یک کشتی مسافربری کروز با گنجایش 300 نفر در حال ساخت است و این کشتی طی ماه‌های آینده می تواند در زمینه جابه‌جایی گردشگران نقش موثری بین منطقه انزلی و سایر شهرهای گردشگری حاشیه خزر ایفا کند.


مسرور درخصوص راه‌اندازی مجدد سرای تجار ایرانیان در آستاراخان نیز خاطرنشان کرد: سرای تجاری ایرانیان با حضور سفیر و رئیس اتاق بازرگانی ایران و جمعی از فعالان تجاری دو کشور بازگشایی شد و این فرصت برای شرکت‌های ایرانی کاملا مغتنم است تا در این منطقه حضور داشته باشند و فعالیت‌های خود را از نزدیک پیگیری و رصد کنند.


"خبرگزاری آنا" در نمایشگاه مطبوعات از ساعت 9:30 تا 20:30 در راهروی اصلی، غرفه 150 میزبان مخاطبان است.


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته