دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
منتخبی از آثار هنرمندان ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی،

نقشی بر سنگ در موزه هنر‌های معاصر تهران

نقشی بر سنگ در موزه هنر‌های معاصر تهران
نمایشگاه منتخبی از آثار هنرمندان ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی با عنوان «نقشی بر سنگ» با موضوع فلسطین افتتاح می‌شود.
کد خبر : 921100

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، در نمایشگاه «نقشی بر سنگ» که رویکردی با موضوع فلسطین دارد، آثاری از گنجینه موزۀ هنر‌های معاصر تهران، مؤسسه فرهنگی و هنری صبا، حوزۀ هنری، بنیاد فرهنگی روایت فتح و مجموعه شخصی، به نمایشگاه گردانی (کیوریتوری) محمدرضا وحیدزاده، منتقد و پژوهشگر هنر به نمایش درخواهد آمد.

«نمایشگاه نقشی بر سنگ» به معرفی و نمایش آثار هنرمندانی با سبک‌ها و تکنیک‌های گوناگون و از دوره‌های مختلف می‌پردازد که بخشی از این نمایشگاه آثار هنرمندانی است که در جنگ غزه بعد از هفت اکتبر و در اثر بمباران هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند. همچنین ارائۀ تصاویر و فیلم‌هایی از هنرمندان نوگرای معاصر جهان همچون بنکسی، آی‌وی‌وی، مایک پار، سامیه حلبی و میسره بارود، بخش دیگری از این نمایشگاه را تشکیل می‌دهد.

در نمایشگاه «نقشی بر سنگ» بیش از ۱۰۰ اثر از آثار هنرمندان برجسته ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی از جمله؛ حبیب‌الله صادقی، کاظم چلیپا، ایرج اسکندری، حسین خسروجردی، ناصر پلنگی، غلامعلی طاهری، مصطفی گودرزی، مرتضی اسدی، عبدالحمید قدیریان، احمد اسفندیاری، محمدعلی ترقی‌جاه، حبیب‌الله آیت‌اللهی، علی وزیریان، مصطفی ندرلو، سلیمان منصور، نبیل عنانی، مصطفی حلاج، مونا سعودی، کمال بلاطه، نوید نبعه، برهان کرکوتلی، عبدالمعطی ابوزید، عبدالرحمن المزین، حسین سعید، توفیق عبدالعال، ابراهیم هزیمه، محمد الشاعر، جمال افغانی، مارک ویریش، کلود لازار و … به نمایش گذاشته می‌شود؛ که در جنگ غزه بعد از هفت اکتبر و در اثر بمباران هوایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

این نمایشگاه روز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۷ در موزه هنر‌های معاصر تهران افتتاح می‌شود و تا ۱۸ شهریورماه ۱۴۰۳ برای بازدید علاقه‌مندان برقرار است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته