دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
اطلاعیه وزارت بهداشت در خصوص اظهارات یکی از کاندیدا‌های ریاست جمهوری؛

بازنشستگی اساتید در دولت سیزدهم صحت ندارد

بازنشستگی اساتید در دولت سیزدهم صحت ندارد
وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای سخنان یکی از نامزدهای ریاست جمهوری مبنی بر بازنشستگی اجباری اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی را تکذیب کرد.
کد خبر : 920245

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اظهارات یکی از کاندیدا‌های ریاست جمهوری اعلام کرد: بازنشستگی اساتید در دولت سیزدهم خلاف واقع است.  متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

به اطلاع می‌رساند ادعای یکی از کاندید‌های محترم انتخابات در خصوص بازنشستگی اساتید دانشگاه‌ها در دولت سیزدهم بر مبنای رویکرد‌های سیاسی، صراحتا خلاف واقع و در ادامه زنجیره اتهام زنی است.

چنانکه آمار‌های موجود در معاونت آموزشی این وزارتخانه نشان میدهد تعداد اساتید بازنشسته که براساس تکمیل دوران ارائه خدمت آموزشی به مرتبه بازنشستگی رسیده اند ۶۰ درصد کمتر از آمار بازنشستگی در دوران دولت پیشین (دولت جناب آقای روحانی) بوده است. این در حالی است که جذب اساتید در دولت سیزدهم ۳۵ درصد نیز افزایش داشته است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تجربه، تخصص، دانش و تعهد اساتید خود در دانشگاه‌های علوم پزشکی را به مثابه سرمایه‌ای بی بدیل برای کشورمان دانسته و از همه فعالین سیاسی میخواهد این سرمایه گرانسنگ را در مسیر رخداد‌های سیاسی هزینه نکنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته