دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مراسم دعای عرفه حجاج ایرانی در صحرای عرفات آغاز شد

مراسم دعای عرفه حجاج ایرانی در صحرای عرفات آغاز شد
مراسم دعای عرفه هزاران حاجی ایرانی لحظاتی پیش در صحرای عرفات آغاز شد تا حاجیان حاضر در این سرزمین، نوای عارفانه امام حسین(ع) را با گوش جان زمزمه کنند.
کد خبر : 917242

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مراسم دعای عرفه درحالی ساعت ۳۰: ۱۴ دقیقه به وقت محلی – ساعت ۱۵ دقیقه به وقت تهران- در خیمه بعثه مقام معظم رهبری در صحرای عرفات آغاز شد که از ساعتی پیش از آن، در این فضای چندهزار نفری فضای خالی باقی نمانده بود.

این مراسم در دمای نزدیک به ۴۵ درجه گرمای صحرای عرفات در حال برگزاری است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت، نمایندگان بیوت مراجع عظام، سفیر و سرکنسول کشورمان در ریاض و جده و جمعی از خانواده شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی در مراسم دعای عرفه حضور دارند.

در ابتدای این مراسم وحید براتی از قاریان کاروان قرآنی نور آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کرد و سپس حاج مهدی سلحشور از مداحان و ذاکران اهل بیت زیارت آل یاسین را در حالیکه زائران ندای یا صاحب الزمان را بر لب داشتند قرائت کرد. همچنین تمامی زائران بیت الله الحرام ذکرابوالفضل را یکصدا سر دادند و پیاپی اشک می‌ریختند.

با توجه به محدودیت فضا، امکان حضور همه حجاج ایرانی در این مراسم فراهم نشده است. به همین دلیل، آیین‌های مشابه دیگری نیز در چادر‌های حجاج ایرانی درحال برگزاری است. علاوه بر این در مقابل خیمه بعثه مقام معظم رهبری فرش پهن کرده‌اند و برای پیشگیری از گرما زدگی زائران سایه بان‌هایی در فضای باز خیمه نصب شده است.

امسال بیش از ۸۷ هزار و ۶۰۰ زائر ایرانی در سرزمین وحی حضور دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته