دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اعزام ۵ فروند بالگرد و یک هواپیمای آبپاش برای اطفای حریق در غرب کشور

اعزام ۵ فروند بالگرد و یک هواپیمای آبپاش برای اطفای حریق در غرب کشور
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۵ فروند بالگرد و یک فروند هواپیمای آبپاش برای اطفای حریق به استان‌های غرب کشور اعزام شدند.
کد خبر : 916861

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین ظفری سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وقوع حریق‌های متعدد در استان‌های غربی کشور گفت: با توجه به وقوع حریق در چهار استان غربی کشور در حال حاضر ۵ فروند بالگرد و یک فروند هواپیمای آبپاش ایلوشین از جمعیت هلال احمر و نیروی هوافضای سپاه پاسداران در حال اطفای حریق و انتقال نیرو‌ها به مناطق صعب العبور هستند.

این عضو شورای عالی مدیریت بحران کشور افزود: فرایند اطفای حریق به صورت زمینی و هوایی با مشارکت ستاد‌های مدیریت بحران استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه و لرستان در حال انجام است.

معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان مدیریت بحران گفت: در این استان‌ها تقریباً گسترش آتش سوزی مهار شده ولی همچنان احتمال وقوع حریق در سایر نقاط وجود دارد و با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی، ظرفیت حریق در بسیاری از مناطق کشور بالاست.

روز‌های اخیر آتش سوزی گسترده در سه نقطه از مراتع و جنگل‌های بلوط استان لرستان یک نقطه شهرستان چگنی و دو نقطه شهرستان کوهدشت و گیلانغرب به وقوع پیوسته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته