دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

قمی: زبان مشترک دانشجویان در سراسر دنیا فطرت عقل نظری و عملی است

قمی: زبان مشترک دانشجویان در سراسر دنیا فطرت عقل نظری و عملی است
معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: فطرت عقل نظری و عملی همه انسان‌ها مشترک است و می‌توان گفت زبان مشترک همه ما محسوب می‌شود؛ بنابراین رهبری در نامه خود براساس این ویژگی و پیش‌فرض جوانان غربی را خطاب قرار داده است.
کد خبر : 916735

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام محسن قمی، معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در نشست بین‌المللی یک دهه سخن رهبر حکیم انقلاب اسلامی با جوانان آمریکا و اروپا، ورق خوردن تاریخ از غرب تا شرق که امروز پیش از ظهر در سازمان مرکزی دانشگاه تهران در سالن شهید آیت‌الله رئیسی برگزار شد، اظهار کرد: ما انسان‌ها دارای سرشت مشترک هستیم و تمامی انسان‌ها ذات مشترکی دارند یعنی انسان بر ساخته از تاریخ، فرهنگ، جامعه و تربیت نیست بلکه همه ما دارای ذات مشترکی هستیم لذا مخاطب این نامه رهبر انقلاب فطرت پاک همه انسان‌ها است و اینگونه نیست که تصور کنیم افرادی چون محیط جغرافیایی خاصی دارد نمی‌تواند مخاطب نامه باشند.

وی اظهار کرد: فطرت عقل نظری و عملی همه انسان‌ها مشترک است و می‌توان گفت زبان مشترک همه ما محسوب می‌شود؛ بنابراین رهبری در نامه خود براساس این ویژگی و پیش‌فرض جوانان غربی را خطاب قرار داده است.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: پیش‌فرض دوم نامه رهبری خطاب به جوانان غربی این است که باید بین مواجهه خود با سران نظام سلطه بر افکار عمومی تفاوت قائل شویم. پیام مستقیم نامه خطاب به جوانان غربی صادر شده است نه سیاستمداران که آگاهانه دست به جنایات می‌زنند بلکه رهبری در این نامه تاکید کرده است شما جوانان حقیقت‌طلب و آینده جامعه خود را خواهید ساخت.

قمی همچنین به پیش‌فرض سوم نامه رهبری خطاب به جوانان غربی اشاره کرد و گفت: در این پیش‌فرض تاکید شده است که شرایط هرچقدر سخت و پیچیده باشد تکلیف بر انسان‌ها ساقط نمی‌شود و در شرایطی که رسانه‌ها به اسلام‌هراسی در غرب دامن زده بودند و فضا کاملا علیه اسلام و مسلمین بود رهبری فرمودند ما در این شرایط وظیفه داریم و با هوشمندی و روان‌شناسی خود نشان دادند که می‌توانند بزرگترین تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

وی خاطرنشان کرد: با تاکید بر این‌که مسئولان نامه‌های رهبری را به دستورالعملی برای کارهای فرهنگی، ایجاد فرصت‌های اجتماعی و نقشه راهی برای جامعه بشری تبدیل کنند.

به گفته، قمی باید باور داشته باشیم براساس این دستورالعمل‌ها می‌توانیم در سخت‌ترین شرایط از فرصت‌ها استفاده کرد و تکلیف‌ها از ما ساقط نمی‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته