دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 خرداد 1403 - 15:38

شمار شهدای فلسطینی از مرز ۳۷ هزار نفر عبور کرد

شمار شهدای فلسطینی از مرز ۳۷ هزار نفر عبور کرد
مجموع شهدای فلسطینی از پانزدهم مهر 1402 تاکنون به ۳۷ هزار و ۸۴ نفر افزایش یافته و تعداد مجروحان نیز به ۸۴ هزار و ۴۹۴ نفر رسیده است.
کد خبر : 916065

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد شمار شهدای فلسطینی اردوگاه «النصیرات» به ۲۷۴ نفر و در مجموع شمار شهدا از آغاز جنگ غزه تاکنون به بیش از ۳۷ هزار نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت غزه این بیانیه را بعدازظهر امروز (یکشنبه) در دویست و چهل و هفتمین روز جنگ در فلسطین اشغالی منتشر کرده است.

براساس این بیانیه، ارتش رژیم اسرائیل طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ کشتار گروهی دیگر در نوار غزه انجام داده که به دنبال آن، ۲۸۳ شهید و ۸۱۴ مجروح به بیمارستان‌های غزه منتقل شده‌اند.

در این بیانیه همچنین آمده است که مجموع شهدای فلسطینی از پانزدهم مهر ماه تاکنون به ۳۷ هزار و ۸۴ نفر افزایش یافته و تعداد مجروحان نیز به ۸۴ هزار و ۴۹۴ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت غزه اشاره کرد تنها در حمله روز گذشته رژیم اسرائیل به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه ۲۷۴ شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و ۶۹۸ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

ارتش رژیم اسرائیل، ظهر روز گذشته، با ده‌ها جنگنده، بالگرد و تانک به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه و مناطق اطراف آن حمله کرد و ده‌ها فلسطینی را که اکثرشان زن و کودک بودند، به شهادت رساند.

با این حال، رژیم اسرائیل مدعی شده است که این حمله یک اقدام مشروع بوده و این رژیم هیچ جنایتی مرتکب نشده است.

بسیاری از کشور‌های جهان این اقدام رژیم اسرائیل را به‌شدت محکوم کرده‌اند و خواستار پایان جنگ در نوار غزه شده‌اند.

 
 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته