دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ابلاغ آیین‌نامه جدید تغذیه وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

ابلاغ آیین‌نامه جدید تغذیه وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از ابلاغ آیین‌نامه جدید تغذیه دانشجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: این آیین‌نامه طی دو روز گذشته به تأیید و امضای دکتر عین اللهی وزیر بهداشت رسید و برای اجرا به همه دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد.
کد خبر : 914139

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، احد بنار افزود: این آیین نامه مشتمل بر ۱۰ ماده و ۱۲ تبصره است که به تصویب رسیده و به دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی ابلاغ شد که از این به بعد لازم الاجرا بوده و جایگزین آیین نامه های قبلی می شود.

وی خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۰ آخرین مرتبه ای بود که آیین نامه تغذیه مورد بازنگری قرار گرفت که البته بعد از آن نیز تلاش کردیم مجددا تمامی ابعاد این آیین نامه را با دقت مورد بررسی قرار دهیم و با نگاه کارشناسانه تر، تغییرات آیین نامه را در راستای منافع دانشجویان و در مسیر استفاده از خدمات تغذیه اعمال کنیم.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: در آیین نامه جدید تغذیه که خوشبختانه به دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی ابلاغ شد، موضوعات مربوط به تغذیه دانشجویان متاهل، دانشجویان شهریه پرداز مورد بررسی قرار گرفت و تغییرات و اصلاحات لازم انجام شد و امیدواریم آیین نامه فعلی به نفع دانشجویان باشد و دانشجویان بتوانند به لحاظ کمی و کیفی از خدمات تغذیه بهره مند شوند.

 بنار افزود: کارت هوشمند چندمنظوره از جمله موضوعاتی است که در آیین نامه جدید تغذیه به آن اشاره شده است که می تواند برای دانشجویان در مسیر خدمات تغذیه راهگشا و  کمک کنده باشد.

وی اضافه کرد: همچنین ارائه خدمات تغذیه و مسایل قانونی و حقوقی مربوط به آیین نامه و نیز وظایف شورای تغذیه، قیمت غذا و نقش شورای صنفی در مسایل مربوط به تغذیه  از جمله مواردی بود که در آیین نامه جدید لحاظ شد.

وی با بیان این‌که این آیین نامه از امروز مبنای عملکرد دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی در حوزه تغذیه خواهد بود، گفت: دانشگاهها و دانشکده ها موظف هستند در مسیر ارائه خدمات تغذیه به دانشجویان از آیین نامه جدید تبعیت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته