دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

وزیر فرهنگ: قرارداد ساخت ۶ فیلم سینمایی با موضوع غزه نهایی شد

وزیر فرهنگ: قرارداد ساخت ۶ فیلم سینمایی با موضوع غزه نهایی شد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رئیس‌جمهور دستور حمایت از ساخت فیلم سینمایی را در حوزه فلسطین داده‌ است، از توافق برای تولید سریال تلویزیونی «بازمانده ۲» خبر داد.
کد خبر : 880480

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رئیس‌جمهور دستور حمایت از ساخت فیلم سینمایی را در حوزه فلسطین داده‌ است، از توافق برای تولید سریال تلویزیونی «بازمانده ۲» خبر داد.

اسماعیلی سه‌شنبه‌شب با حضور در ویژه‌برنامه زنده «به افق فلسطین» با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در تهاجم به غزه اظهار داشت: تعداد کودکانی که در این ۵۰ روز در غزه به شهادت رسیدند و مکان‌هایی که بمباران شدند غیرقابل‌باور است. آنها بدون هیچ‌گونه ابایی جلوی رسانه‌ها این جنایات را مرتکب می‌شوند. به‌عنوان یک معلم تاریخ عرض می‌کنم که در طول تاریخ معاصر چنین جنایت‌هایی در کنار هم در یکجا اتفاق نیفتاده است.

او با بیان اینکه امیدوارم پایان این جنایات اضمحلال رژیم صهیونیستی باشد، گفت: ظلم دوامی ندارد و وقتی ظالم سقوط می‌کند که در بالاترین حد خشونت قرار بگیرد. ما امیدوار به وعده‌های الهی برای این مهم هستیم.

اسماعیلی با اعلام این خبر که ۶ فیلم سینمایی جدید در بنیاد سینمایی فارابی با موضوع غزه در حال عقد قرارداد است، افزود: یکی از این فیلم‌ها در چند روز آینده کار فیلمبرداری را شروع می‌کند. همچنین همکاران من در فارابی برای ساخت «بازمانده ۲» با تهیه‌کننده وارد مذاکره شدند و این فیلم دارد در مسیر ساخت دارد قرار می‌گیرد. بنای ما این است که از همه فیلم‌های کوتاه و فیلم‌نامه‌هایی که به موضوع فلسطین می‌پردازند حمایت کامل کنیم. آقای رئیس‌جمهور هم به من دو بار دستور مستقیم دادند که وزارت فرهنگ از تولیدات هنری با موضوع فلسطین حمایت کند.

روایت رسانه‌ای جبهه مقاومت غلبه پیدا کرده استوزیر فرهنگ در پاسخ به این سؤال که آیا رسانه‌های کشور ما آمادگی لازم را برای حضور در میدان نبرد رسانه‌ای دارند، اظهار کرد: در اتفاقات اخیر به نظر من، روایت رسانه‌ای جبهه مقاومت غلبه پیدا کرده است. یکی از دلایلش این است که شدت جنایت رژیم و بی‌پروایی آن خیلی بارز است. شبی که بیمارستان را به آتش کشیدند فضای رسانه‌ای دنیا تکان جدی خورد. متغیر دوم زحمت بچه‌های رسانه‌ای است که در این رابطه بیش از ۵۰ خبرنگار عزیز را از دست داده‌ایم.

او افزود: روایت خبرنگاران لبنان از جنایات صهیونیست‌ها دردناک است. این رژیم صهیونیستی تعمداً هر جایی را که خبرنگاری مستقر باشد، می‌زند. شهادت امروز دو خبرنگار شبکه المیادین هم در منطقه خارج از محیط نظامی اتفاق افتاده است. این رژیم به هیچ‌کسی رحم نمی‌کند.

وزیر فرهنگ با اعلام این خبر که در شبکه اجتماعی تیک‌تاک که خارج از نفوذ حامیان این رژیم است، بیش از ۹۵ درصد حامی فلسطین هستند، توضیح داد: در شبکه‌های اجتماعی متعلق به خودشان رسماً سانسور می‌کنند که نمونه آن را در جریان مربوط به سردار سلیمانی عزیز دیدیم. با این وجود در همین شبکه‌های استعماری کاملاً کفه به نفع جریان مقاومت سنگینی می‌کند. این نکته نشان می‌دهد کار بچه‌های ما قابل‌قبول بوده است.

اسماعیلی با بیان اینکه در حوزه روایت مظلومیت توانسته‌ایم این صدا را به دنیا برسانیم، تأکید کرد: اصحاب فرهنگ و رسانه در کشور ما جدای از بافت عمومی مردم نیستند. جریان رسانه‌ای غرب‌گرا در داخل کشور تبلیغ می‌کند که حمایت از فلسطین متعلق به حاکمیت و اقلیتی از مردم است. در اجتماعات براندازانه شعار مخالفت با لبنان و فلسطین هم سر می‌دهند. در حالی که نظرسنجی شهریورماه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان می‌دهد بیش از سه‌چهارم جامعه ایران پشتیبان موضع حاکمیت در موضوع فلسطین هستند.

او افزود: مردم ایران کنار مظلومان هستند. اگر اصحاب رسانه می‌خواهند با جامعه زبان مشترک پیدا کنند باید با این جریان فکری همراه شوند. هنرمندان ما در حوزه سینما، موسیقی و تجسمی و شعرا و نویسندگان ما مشغول تولید آثار فرهنگی و هنری برای فلسطین هستند. همچنین اشتیاق بالایی در بین خبرنگاران برای اعزام وجود دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه یک همگرایی داخلی ایجادشده است، گفت: در روزهای آغازین جنایت برنامه‌ای در یکی از خبرگزاری‌ها داشتیم که همه چهره‌هایی رسانه‌ای با گرایش‌های مختلف حاضر بودند. امروز مسئله فلسطین و قدس در جهان اسلام و داخل کشور ایجاد همگرایی کرده است. هیچ ایرانی نیست که با هر نگاه و سلیقه‌ای در کنار مظلوم نایستد.

انتهای پیام/

ارسال نظر