دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 آبان 1402 - 18:08

حملات موشکی شدید حزب‌الله لبنان به پایگاه اسرائیلی

حملات موشکی شدید حزب‌الله لبنان به پایگاه اسرائیلی
منابع خبری روز سه‌شنبه اذعان کردند که حملات موشکی و پهپادی نیروهای حزب‌الله به پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی خسارات سنگینی به آن وارد کرده است.
کد خبر : 880449

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، منابع خبری روز سه‌شنبه گزارش کردند که حمله نیرو‌های حزب‌الله به یک پایگاه نظامی  رژیم صهیونیستی در روز دوشنبه خسارات سنگینی به آن وارد کرده است.

به گزارش وبگاه «دیلی وایر» حزب‌الله لبنان در حمله موشکی و پهپادی دوشنبه به پایگاه  نظامی اسرائیل، خسارات سنگین به آن وارد کرده است.

بر اساس این گزارش، حزب‌الله که مقر آن در جنوب لبنان است از زمان حمله حماس در ۷ اکتبر به این سو بیش از ۱۰۰۰ راکت، خمپاره، موشک و پهپاد به اسرائیل شلیک کرده است. حزب‌الله به صورت روزانه مواضع نظامیان اسرائیلی را در مناطق مختلفی از شمال فلسطین اشغالی هدف قرار می‎دهد.  

 این منبع خبری به نقل از وبگاه «تایمز اسرائیل» نوشت که  حملات حزب‌الله از لبنان به مناطق «عرب الارمشه»، «برعم» و همچنین پایگاه نظامی «برانیت» انجام شد. این حملات تلفات جانی نداشته، اما خسارات سنگینی این مرکز نظامی وارد کرده است.

حزب‌الله با هزاران نیرو و بیش از ۱۰۰۰۰۰ موشک که بسیاری از آن‌ها پیشرفته‌تر از موشک‌های حماس  هستند که از غزه به اسرائیل شلیک کرده است، قدرتمندترین بازیگر غیردولتی در جهان محسوب می‌شود.

حزب‌الله در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه ملت فلسطین با مقاومت اسطوره‌ای خود، الگوی خوبی در صبر، پایداری و ایستادگی است، بار دیگر حمایت خود را از این ملت اعلام و تأکید کرد که با تمامی ابزار‌ها به دنبال توقف تجاوز صهیونیست‌هاست.

حزب‌الله خاطر نشان کرد: «حضور جهادی و مبارزه ما با دشمن صهیونیستی در جبهه جنوب، نشانگر همبستگی عملی و میدانی است. ما اطمینان داریم که ملت فلسطین به اذن خداوند، پیروز خواهد شد.»

حملات وحشیانه ارتش اسرائیل به غزه در حالی وارد چهل و ششمین روز خود شده است که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطینی از تاریخ ۷ اکتبر تاکنون بیش از  ۱۱ هزار فلسطینی از جمله بیش از ۷ هزار  زن و کودک به شهادت رسیده‌اند و بیش از ۲۹ هزار  نفر هم زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر