دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

خاندوزی: لایحه بودجه ۱۴۰۳ امروز تقدیم مجلس می‌شود

خاندوزی: لایحه بودجه ۱۴۰۳ امروز تقدیم مجلس می‌شود
سخنگوی اقتصادی دولت گفت: مجلس برای تعیین تکلیف برنامه هفتم توسعه تقاضای تعویق زمان ارائه بودجه را داشت؛ اما امروز بودجه ۱۴۰۳ با نامه رئیس‌جمهور به مجلس ارسال می‌شود.
کد خبر : 880349

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیداحسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت گفت: مجلس برای تعیین تکلیف برنامه تقاضای تعویق زمان ارائه بودجه را داشت تا دقایقی دیگر بودجه ۱۴۰۳ با نامه رئیس‌جمهور به مجلس ارسال خواهد شد.

وی افزود: در لایحه بودجه بیش از ۱۳ میلیارد یورو برای واردات کالا‌های اساسی مصارف ارزی در نظر گرفته شده و محسابات بودجه ۱۴۰۳ بر اساس صادرات روزانه ۱۳۵۰ هزار بشکه نفت خام و میعانات با قیمت ۶۵ یورو برای هر بشکه در نظر گرفته شده است.

خاندوزی ادامه داد: با توجه به اینکه هدف اصلی دولت کنترل تورم است، در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۳ تلاش شد تا ارقام درآمدی بودجه به صورت واقع‌بینانه و قابل تحقق تنظیم شود. در لایحه بودجه ۱۴۰۳ مجموع رشد منابع بودجه عمومی دولت قریب به ۱۸ درصد نسبت به بودجه سال جاری است. در هدف دوم به دنبال افزایش سهم درآمد‌های پایدار و کاهش سهم فروش نفت در بودجه بودیم.

وی تاکید کرد: در بخش حقوق و دستمزد نیز رشد حقوق کارکنان دولت ۱۸ درصد و بازنشستگان ۲۰ درصد نسبت به امسال پیشنهاد شده است. در مجموع با افزایش درآمد‌های پایدار و کاهش هزینه‌ها، کسری تراز عملیاتی بودجه پیشنهادی سال اینده نسبت به سال جاری از ۴۵۷ هزار میلیارد به ۳۰۷ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر