دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
صحرایی اعلام کرد؛

وجود بیش از ۵۰۰ مدرسه یک‌نفره در کشور

وجود بیش از ۵۰۰ مدرسه یک‌نفره در کشور
وزیر آموزش‌وپرورش به اقدام مشترک وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش و اقتصاد و دارایی در راستای عدالت آموزشی اشاره کرد و گفت: عدالت آموزشی از برکات شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران است.
کد خبر : 880220

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، رضامراد صحرایی صبح امروز در مراسم آغاز طرح ملی نسیم مهربانی که در اردوگاه دانش‌آموزی شهیدمنتظری شهرستان شهریار برگزار شد با بیان اینکه عدالت، آرمان اصیل انقلاب اسلامی است، گفت: یکی از برکات شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران، عدالت آموزشی است. در این راستا پیش از انقلاب سرانه فضای دانش‌آموزی برای هر دانش‌آموز چیزی حدود ۱.۵ مترمربع بوده است، اما امروز به فضل الهی به بیش از ۵.۲۰ مترمربع رسیده‌ایم و در سند تحول بنیادین، افق‌های بلندتری موردنظر است.

وی تأکید کرد: پیش از انقلاب کمتر از نیمی از جمعیت دانش‌آموزی ایران به آموزش‌وپرورش دسترسی داشتند، اما الآن افتخار این است که امروز بیش از ۵۰۰ مدرسه یک نفره در کشور وجود دارد.

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه با اشاره به اینکه طرح ملی نسیم مهربانی کاری مشترک بین وزارت آموزش و وزارت اقتصاد و دارایی است، گفت: این کار نمونه دیگری از تمرکز دولت بر عدالت برای اداره امور است و امروز قرار است اموال جمع‌آوری شده به دست محروم‌ترین دانش‌آموزان کشور برسد.

 وی با تشکر از وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان اموال تملیکی خاطرنشان کرد: تلاش در مسیر عدالت، امری ستودنی است.

گفتنی است؛ آیین طرح ملی نسیم مهربانی (طرح تهیه و ارسال اقلام موردنیاز مدارس و دانش‌آموزان مناطق کمتر توسعه‌یافته) صبح امروز ۲۹ آبان ۱۴۰۲ در اردوگاه شهید منتظری شهرستان شهریار با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولان این وزارتخانه برگزار شد.

در مرحله اول از اجرای این طرح که باهمت وزارت آموزش‌وپرورش و همکاری وزارت اقتصاد، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا برگزار می‌شود، ۲۶ کاروان اقلام موردنیاز مدارس و دانش‌آموزان به ارزش ۳۰۰۰ میلیارد ریال به ۱۶ استان کم‌برخودار کشور ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر