دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

۵۰۰ هزار قطعه زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک و روستاها تحویل می‌شود

۵۰۰ هزار قطعه زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن در شهرهای کوچک و روستاها تحویل می‌شود
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر برنامه این بنیاد برای تامین ۵۰۰ هزار قطعه زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و روستاها تاکید کرد.
کد خبر : 880190

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا از وزارت راه شهرسازی، غلامرضا صالحی امروز در نشست مشترک معاونان هماهنگی، امور عمرانی استانداری، مدیران کل راه و شهرسازی و مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: یکی از مصوبه‌های دولت، موضوع تملک یک میلیون قطعه زمین روستایی و واگذاری به مردم در سراسر کشور در مدت زمان باقی‌مانده از عمر دولت سیزدهم است.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم به این منظور در حال انجام است، تصریح‌کرد: تا پایان امسال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در روستا‌ها تامین و تحویل متقاضیان می‌شود.

صالحی توضیح‌داد: در موضوع تامین زمین، نخستین اولویت بنیاد مسکن، تملک اراضی ملی در روستا‌هایی است که ظرفیت ساخت مسکن را دارند. همچنین از دیگر اولویت‌ها در تامین زمین، اراضی روستا‌های حریم شهر‌ها هستند.

وی گفت: با توجه به مشکلات عدیده برای افراد فاقد مسکن، تلاش خواهیم کرد تا مسکن روستایی را برای فاقدان مسکن در روستا‌ها و شهر‌های کوچک تامین کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح‌داد: تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن تحت مسوولیت بنیاد مسکن ۲۰۰ هزار واحد تحویل شده است که ۱۹۰ هزار واحد آن در روستا‌ها و ۱۰ هزار واحد در شهر‌ها بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر