دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 آبان 1402 - 11:57

پکن: جهان باید همین حالا از گسترش تراژدی غزه جلوگیری کند

پکن: جهان باید همین حالا از گسترش تراژدی غزه جلوگیری کند
وزیر خارجه چین تأکید کرد که جهان باید برای فرونشاندن آتش جنگ اسرائیل و حماس، بی‌درنگ اقدام کند.
کد خبر : 880127

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین به عنوان میزبان دپیلمات‌های کشورهای عرب و مسلمان با اشاره به تشدید جنگ غزه، تاکید کرد که «اقدام بی‌درنگ» جهان در راستای فرونشاندن آتش جنگ، الزامی است.

هیئتی از وزرای خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، اندونزی، مصر، عربستان سعودی و اردن و دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، این هفته با هدف گفت‌وگو در راستای «تنش‌زدایی جنگ جاری بین فلسطین و اسرائیل» در پکن گرد هم آمده‌اند.

وانگ یی خطاب به وزرای کشورهای میهمان گفت: بیایید با همکاری یکدیگر، شرایط در غزه را به سرعت تعدیل کنیم و در سریع‌ترین زمان ممکن صلح را به خاورمیانه بازگردانیم.

وی تاکید کرد: فاجعه‌ای انسانی در غزه در حال وقوع است. شرایط غزه تمام کشورهای جهان را تحت‌الشعاع قرار داده و حس درونی انسان درباره درست و غلط و مؤلفه اصلی انسانیت را زیر سؤال برده است.

دیپلمات ارشد چین تصریح کرد: جامعه بین‌الملل باید بلافاصله اقدام کرده و با اتخاذ تدابیر کارساز، از گسترش این تراژدی جلوگیری کند.

وانگ یی خاطرنشان کرد: پکن همیشه دوست خوب و برادر کشورهای عرب و مسلمان بوده است. ما همواره قاطعانه از حقوق مشروع و منافع کشورهای عربی و مسلمان دفاع و قاطعانه از تلاش‌های مردم فلسطین برای احیای حقوق ملی مشروع و منافع‌شان حمایت کرده‌ایم. چین قطعانه حامی عدالت و برابری در این جنگ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر