دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 آبان 1402 - 15:36

مادران و زنان عامل زنده ماندن مقاومت در فلسطین

مادران و زنان عامل زنده ماندن مقاومت در فلسطین
حجت‌الاسلام میثم بابایی گفت: مادران و زنان فلسطینی در سخت‌ترین مراحل زندگی و با حفظ روحیه حق‌گرایی دلیل استمرار، زنده ماندن مقاومت، حرکت آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی جوانان غیور فلسطینی هستند.
کد خبر : 879986

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام میثم بابایی معاون تعلیم و تربیت بسیج ناحیه شهرستان نور در نشست بصیرتی مقاومت شجاعت و تمدن‌آفرینی در مظلومیت تاریخی فلسطین که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور برگزار شد با تأکید بر اینکه نقش زنان در پیشبرد قافله تمدنی و بقای فرهنگ کمتر از مردان نبوده، اظهار کرد: حضرت زینب(س) نمونه برجسته تاریخ است که عظمت حضور زن را در یکی از مهم‌ترین مسائل تاریخی نشان می‌دهد.

وی ارزش و عظمت زینب سلام الله علیها را به دلیل موضع و حرکت عظیم انسانی و اسلامی او بر اساس فرایند توحیدی برشمرد و افزود: موقعیت‌شناسی، انتخاب بر طبق موقعیت‌ها و حرکت بر اساس تکلیف الهی و بر مدار ولایت از دلایل عظمت حضرت زینب (س) است.

معاون تعلیم و تربیت بسیج ناحیه شهرستان نور گفت: ادیان الهی بر نقش زنان در صحنه خانوادگی و اجتماعی تأکید کرده و آن را مکمل مردان در نقش‌آفرینی سیر تمدنی بشر می‌دانند. پیامبر عظیم‌الشأن اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم به دلیل احیای جایگاه والای زنان مسلمان با آنها نشست‌های علمی برگزار می‌کرد.

وی با اشاره به تحولات فلسطین نقش مادران و زنان فلسطینی را بسیار بزرگ خواند و عنوان کرد: فتنه شناسی، شناخت وظیفه و عمل به آن از مهم‌ترین ویژگی‌های زنان مقاوم فلسطین است. مادران فلسطینی با عفت ورزی، حیا و پاکی در سخت‌ترین مراحل زندگی و با حفظ روحیه حق‌گرایی و ظلم‌ستیزی فرزندانی پاک و مبارز را بر مبنای دانش، بصیرت و عقلانیت توحیدی همراه باعزت نفس و روحیه خودباوری تربیت کردند و سبب استمرار، زنده ماندن مقاومت، حرکت آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی جوانان غیور فلسطینی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته