دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
محمودی در گفت‌وگو با آنا:

ایران جزو ۵ کشور آماده جهان برای پاسخگویی به حوادث است

ایران جزو ۵ کشور آماده جهان برای پاسخگویی به حوادث است
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: ما یکی از کشورهایی هستیم که در صلیب سرخ جهانی، شاید جزو ۵ کشور اول ِ آماده جهان برای پاسخگویی به حوادث و سوانح با بهترین تجهیزات، نیروی متخصص و امکانات مناسب هستیم.
کد خبر : 879401

بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: وضعیت اقلام امدادی انبارهای جمعیت هلال‌احمر خوب است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و اینکه می‌گویند برخی اقلام را نداریم، این‌گونه نیست.

وی تصریح کرد: وقتی یک جایی به نام اسکان اضطراری با وسیله‌ای به نام چادر شکل می‌گیرد، تنها چادر نیست و به همراه این کالا ۱۸ قلم دیگر وجود دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور خاطرنشان کرد: این‌طور نیست که بگوییم انبارهای هلال‌احمر از نظر کالا شارژ نبوده و خالی باشند و ما هم کاری نکنیم و خوشبختانه از نظر کالاها و اقلام امدادی کمبودی نداریم.

محمودی در ادامه یادآور شد: اگر همین الان حادثه‌ای برای کشور پیش بیاید، ما برای ارائه خدمات و کالاهای امدادی مورد نیاز در انبارهای هلال‌احمر به اندازه کافی موجودی داریم و حتی حوادث بین‌المللی را هم می‌توانیم پوشش بدهیم.

وی همچنین به مشارکت و کمک‌های جمعیت هلال‌احمر ایران در حوادث سال گذشته کشورهایی چون ترکیه، افغانستان، لیبی و ... اشاره و تأکید کرد: ما یکی از کشورهایی هستیم که در صلیب سرخ جهانی، شاید جزو ۵ کشور اول ِ آماده جهان برای پاسخگویی به حوادث و سوانح با بهترین تجهیزات، نیروی متخصص و امکانات مناسب هستیم.

برگزاری نوع مانورها با هم متفاوت است

 رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور اضافه کرد: اینکه در مانور تمرین اسکان اضطراری شهر تهران امدادگران و عوامل حاضر، برگزاری این مراسم را جدی نگرفته بودند، به این دلیل است که این مانور، مانور هماهنگی بود و نه مانور ساعت صفر و خب مانورها اشکال مختلفی دارند.

محمودی در ادامه تصریح کرد: در مانور ساعت صفر هیچ سازمانی از برگزاری مانور مطلع نیست و ممکن هست ساعت ۱۲ یا یک بامداد یا هر ساعت دیگری به آن‌ها آماده‌باش باشد و در واقع فرصت قبلی برای آماده شدن و حضور در مانور ندارند و باید سریعاً در محل مانور حاضر شوند.

وی اضافه کرد: در مانور هماهنگی عوامل امدادی زمان لازم برای حضور در مانور دارند و از قبل به آن‌ها اطلاع داده شده و زمان مانور با آن‌ها هماهنگ می‌شود و در واقع مانور با فرصت است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور تأکید کرد: در مانور ساعت صفر همه چیز باید جدی گرفته شود و زمانی برای انجام هماهنگی وجود ندارد و در این مانور هر کسی باید مسئولیت خود را به طور ۱۰۰ درصد انجام بدهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته