دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مانور زلزله شدید در تهران برگزار شد/ اجرای اسکان اضطراری بعد از تکانه‌های گسل ری

مانور زلزله شدید در تهران برگزار شد  اجرای اسکان اضطراری بعد از تکانه‌های گسل ری
تمرین عملیاتی اسکان اضطراری در شهر تهران با سناریوی زلزله ۶.۷ ریشتری و مشارکت ۳۵۰۰ نفر از ۵۵ دستگاه مختلف در بوستان ولایت تهران اجرا شد.
کد خبر : 879373

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، تمرین عملیاتی اسکان اضطراری در شهر تهران با سناریوی زلزله ۶.۷ ریشتری و مشارکت ۳۵۰۰ نفر از ۵۵ دستگاه مختلف در بوستان ولایت تهران اجرا شد.

از ساعت شش صبح امروز تمرین عملیاتی اسکان اضطراری در کلان‌شهر تهران با سناریوی زلزله ۶.۷ ریشتری در گسل ری در محدوده بوستان ولایت تهران به اجرا درآمد. در این مانور که با محوریت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اجرا شد، جمعیت هلال‌احمر، سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، سازمان اورژانس، وزارت نیرو، سازمان آب، برق و شرکت گاز، سازمان پدافند غیرعامل، وزارت ارتباطات، قرارگاه ثارالله، فرمانداری تهران، پلیس، سازمان هواشناسی و ... مشارکت داشتند.

بر اساس سناریوی این تمرین عملیاتی، در پی زلزله ۶.۷ ریشتری در گسل ری، نیروهای عملیاتی ملزم شدند تا اقدام به برپایی یک اردوگاه اسکان اضطراری با ظرفیت ۳۰۰ چادر کنند. در کنار آن نیز اقدامات مربوط به تأمین امنیت، توجه به سلامت روان، ایجاد مسیرهای اضطراری، برپایی سرویس‌های بهداشتی، استقرار نانوایی و در مجموع ۵۵ اقدام دیگر نیز تمرین و اجرا شد.

در جریان برگزاری این مانور که تا ساعت ۱۶، یعنی حدود ۱۰ ساعت پس از زلزله فرضی تهران ادامه داشت، علاوه بر ناظران عملیاتی، علیرضا زاکانی، شهردار تهران، سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس پایتخت، محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، ترکی، معاون دادستان کل کشور، صادق محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، حامد یزدی مهر، مدیرکل بحران استان تهران، اسماعیل نجار، رئیس سابق سازمان مدیریت بحران کشور و ... در محل حاضر شده و اقدام به بازدید و نظارت میدانی از شرایط و نحوه برگزاری مانور کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته