دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سخنگوی دولت: کلید تحول و حل مسائل در دست نخبگان جوان و دانشگاهی است

سخنگوی دولت: کلید تحول و حل مسائل در دست نخبگان جوان و دانشگاهی است
سخنگوی دولت در اختتامیه رویداد مشق امید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کلید تحول و حل مسائل در دست نخبگان جوان و دانشگاهی است.
کد خبر : 879359

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا،  علی بهادری جهرمی، سخنگو و دبیر هیئت دولت سیزدهم در آیین اختتامیه دومین رویداد ملی مشق امید که امروز بعدازظهر برگزار شد، گفت: تیم‌های بسیار خوب ‌و فاخری در این رویداد ملی شرکت کردند و باید نگاه تحلیلی، عمیق و تخصصی نسبت به حل مسائل داشته باشیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه باید از چالش‌های پسارویداد جلوگیری کنیم، عنوان کرد: تکمیل و تقویت پسارویداد یکی از مباحث مهمی است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

بهادری جهرمی اظهار کرد: به دنبال این هستیم که بین تیم‌های برتر و دستگاه‌های متولی ارتباط برقرار کنیم تا خروجی‌ها به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه نظام دانشی کشور از مسائل اصلی فاصله گرفتند، تصریح کرد: این اتفاق یکی از آسیب‌های نظام آموزشی کشور است و باید به آن اشراف عینی داشته باشیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: اگر می‌خواهیم نسبت به مشکلات اشراف عینی داشته باشیم، باید نقاط قوت، فرصت‌ها و آسیب‌ها را دریابیم.

بهادری جهرمی افزود: امکان حل مسئله در نظام آموزشی کشور کم‌رنگ شده است و این موضوع به دلیل تفاوت بین نظام آموزشی و هدف اصلی است.

وی خاطرنشان کرد: رویداد ملی مشق امید و رویدادهای این‌چنینی باعث تقویت نظام آموزشی می‌شود. مهارت‌آموزی از جمله نقاط ضعف این نظام است.

سخنگوی دولت اظهار کرد: شناخت مسائل نیاز به ذات جوان، ذهن مبتکر و مستحکم دارد. کلید تحول و حل مسائل در دست نخبگان جوان و دانشگاهی است.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: جوانان برای حل مسائل نه‌تنها نیازمند کلید هستند، بلکه نیاز به ابزار کافی، صبر و تبحر دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته